Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Izšķirtspēja bez pūlēm ļauj atpazīt krasi atšķirīgo ne tikai krāsās, bet arī viedokļos. Tomēr daudz biežāk liela nozīme ir niansēm, lai saprastu, cik precīzs vai greizs veidojas realitātes attēls. To ieraudzīt palīdzēs raidījums “Izšķirtspēja”.

Raidījumā “Izšķirtspēja” 2.06. pl.18.10 uzzināsi

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā pieaudzis vardarbības līmenis, kas arī iepriekš nav bijis zems. Kāpēc vardarbību ģimenē nedrīkst uzskatīt par normālu, pat neizbēgamu sadzīves sastāvdaļu? Cik viegli vai grūti ir atšķirt robežu, kur beidzas pašaissardzība, kur sākas noziegums un kāpēc Latvijā tiesnešiem iepriekšēja vardarbība pārsvarā nešķiet vainu mīkstinošs apstāklis? Kad ir svarīgi ziņot, vērsties pēc palīdzības – skaidrosim sarunā ar centra “Marta” pārstāvi Leldi Vaivodi.

Un vēl – Landija Bankrofta grāmata “Kāpēc viņš tā dara?” neskaitāmām sievietēm pasaulē ir palīdzējusi pārtraukt vardarbīgas attiecības un mainīt savu dzīvi. Centrs “Marta” nodrošinājis grāmatas eksemplārus 548 Latvijas reģionu un augstskolu bibliotēkām, krīžu centriem un sievietēm, kurām grāmata ir vajadzīga, bet viņas to nevar atļauties.

Visu interviju skaties ReTV 04.06. pl 14.00!

26.05.2020. raidījums

“Deputātiem ir jāstrādā arī ārpus sēdēm! Atsēdēšanas laiks ir beidzies!”- tā uzskata Guna Roze – rakstniece, žurnāliste, arī pašvaldības deputāte. Par sāpīgo izvēli – martā pirms robežu slēgšanas doties ilgi plānotajā sapņu ceļojumā uz Baikālu vai palikt mājās, par grāmatu rakstīšanu ( “Zemenes ar pienu”, “101 kilometrs”, “Sadursme”, bet šobrīd top ceturtā), jo Gunas prāt, prozai vismaz nedaudz jāatmasko, jāievaino, jāatver acis, jāmotivē, jāpārsteidz, jāliek justies neērti, citādi tā nav īsta proza.

 

Visu interviju skaties ReTV 28.05. pl 14.00, 30.05. pl. 14.30 vai 31.05. pl. 20.00.

19.05.2020. raidījums

Ralfs Eilands 2019.gadā kļuva par “Eiropas cilvēka Latvijā”. Izvēli balsotāji pamatoja ar Ralfa spēju būt populāram, bet atļauties izteikt nepopulārus viedokļus. Viņš runā par tēmām, par kurām vieni vīpsnā, citi pat neuzdrošinās skart. Vai iepriešējā raidījumā uzņēmējas Lindas Mūrnieces teiktais, ka kritiskās domāšanas trūkums Latvijā šobrīd ir pamatīga problēma, Ralfam Eilandam šķiet svarīgāka par paša izvirzīto – nespēju vienoties?

 

12.05.2020. raidījums

Saruna par kritiskās domāšanas trūkumu, kad izvairāmies analizēt, kur izskanējuši fakti, kur – viedokļi. Kovidioti, kovidofobija- jaunās psiholoģiskās parādības, kas spilgti uzrāda sabiedrības apjumkumu ar informāciju pārblīvētajā vidē. Kā netraucēt strādāt tiem, kas meklē jēdzīgāko scenāriju arī ārkārtas sirtuācijā un kāpēc nepieciešams racionālais optimisms, skaidros psiholoģe Diāna Zande.

 

Uzņēmēja Linda Mūrniece atklāj, kāpēc strikta sekošana likumiem pēc burta, nevis būtības nav samērojama ar vēlākiem zaudējumiem, ko tā var nest valstij ieguvuma vietā.

 

 

Dari mums zināmu arī savu viedokli, izstāsti problēmu, kurai nepieciešams risinājums rakstot uz studija@radioskonto.lv.

Raidījums “Izšķirtspēja” tapis sadarbībā ar NEPLP sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.