Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 23. līdz 28.septembrim ik darbdienu 18:10 Radio Skonto ēterā klausies Mēs esam Latvijā!, bet sestdien 15:10 interesanti fakti par Poliju un poļiem.

Latvijas poļi aktīvi atbalstīja cīņu par valsts neatkarības atjaunošanu, un tieši poļu filoloģe un žurnāliste Ita Kozakēviča Atmodas sākumā bijā tā, kas iedvesmoja un ļāva ticēt, ka spējam ar gara spēku uzveikt kara spēku. 1990.gadā viņa ieguva titulu “Sieviete Latvija”, būdama viena no redzamākajām Trešās atmodas personībām, kas rūpējās par mazākumtautībām un uzskatīja, ka valsts iedzīvotāju mērķis ir vienots – brīva Latvija. Tāpēc nav brīnums, ka Rīgas Poļu vidusskola nosaukta Itas Kozakevičas vārdā, arī Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija nes viņas vārdu. Kā šodien Latvijā jūtas poļi, dzirdēsi  viņu pašu stāstos, gan atceroties pagātni, gan prātojot par iespējamo nākotni. Klausies tos visas darba nedēļas garumā!

Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Katra ar savu unikālu vēsturi, kultūru, valodu, ko var un vajag uzturēt dzīvu paaudžu paaudzēs. Reti kurš atstāj tukšu pases ailīti, kur jānorāda nacionalitāte, lai gan tā nav obligāta prasība, jo daudz svarīgāka par formālu vārdu dokumentā ir sirdssaikne, ko veidojam viens ar otru un arī zemi, kurai esam piederīgi un iederīgi.

Stāsti par ukraiņiem Latvijā.

Stāsti par baltkrieviem Latvijā.

Stāsti par vāciešiem Latvijā.

Patiesi stāsti par lietuviešiem Latvijā.


Projektu “Mēs esam Latvijā!” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par projekta “Mēs esam Latvijā!” saturu atbild SIA “Radio Skonto”

logo-sif maf