Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 25. līdz 29.novembrim ik darbdienu 18:10 Radio Skonto ēterā klausies Mēs esam Latvijā!, bet sestdien 15:10 interesanti fakti par Armēniju un armēņiem.

Latvijā dzīvojošie armēņi 2012.gada februārī, sasaucot īpašu preses konferenci etniskajā dzimtenē, pauda savu strikto nostāju, ka neparakstīsies par ierosoinājumu krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu. Referenduma rezultāti bija pārliecinoši- pret krievu valodu kā otru valsts valodu Latvijā nobalsoja gandrīz 75 % iedzīvotāju. Lai nepazaudētu saikni ar dzimteni, neaizmirstu savu senču valodu un zemes vēsturi, Rīgā aktīvi darbojas armēņu svētdienas skola. Tās skolotāja Suzanna dažu stundu laikā izlēmusi no tobrīd kara plosītās Armēnijas lidot uz  Latviju. Studijā viesosies arī Anna, Viljams, Viktorija un Ruzanna, uzticot savu pieredzi saskarsmē ar cilvēkiem Latvijā, te strādājot un īstenojot idejas, mērķus un piepildot sapņus.

Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Katra ar savu unikālu vēsturi, kultūru, valodu, ko var un vajag uzturēt dzīvu paaudžu paaudzēs. Reti kurš atstāj tukšu pases ailīti, kur jānorāda nacionalitāte, lai gan tā nav obligāta prasība, jo daudz svarīgāka par formālu vārdu dokumentā ir sirdssaikne, ko veidojam viens ar otru un arī zemi, kurai esam piederīgi un iederīgi.

Stāsti par armēņiem Latvijā.

Stāsti par igauņiem Latvijā.

Stāsti par poļiem Latvijā.

Stāsti par ukraiņiem Latvijā.

Stāsti par baltkrieviem Latvijā.

Stāsti par vāciešiem Latvijā.

Patiesi stāsti par lietuviešiem Latvijā.


Projektu “Mēs esam Latvijā!” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par projekta “Mēs esam Latvijā!” saturu atbild SIA “Radio Skonto”

logo-sif maf