Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
mes-esam-latvija_baltkrievija

No 22. līdz 26. jūlijam ik darbdienu 18:10 Radio Skonto ēterā klausies “Mēs esam Latvijā!”, bet sestdien 15:10 – interesanti fakti par Baltkrieviju un baltkrieviem.

Latvijā dzīvo piektā lielākā baltkrievu kopiena ārpus Baltkrievijas robežām. Jau 16.gadsimtā tika aizsākta grāmatu iespiešana baltkrievu valodā. Šodienas Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā viena no centrālajām ielām nes izcilā dzejnieka, rakstnieka un dramaturga Jankas Kupalas vārdu, bet, izrādot cieņu latviešiem, Baltkrievijas galvaspilsētā ir arī Raiņa iela. Toties Rīgas Baltkrievu pamatskola, kas dibināta 1994. gadā un no. 2011.gada nosaukta Jankas Kupalas vārdā.

Šajā nedēļā savus stāstus par nokļūšanu Latvijā un pieredzi, nezaudējot saikni ar etnisko dzimteni un sakņu sajūtu klausītājiem uztuicēs gide Jeļena, žurnāliste Natālija, skolotāja Anna un mākslinieks Vjačeslavs Telešs, kura viena no gleznām – “Klusā daba ar batkrievu balzāmu” tikpat labi varētu saukties arī “Integrācija” vispozitīvākajā šī vārda nozīmē; audeklā attēlots gan Rīgas, gan Baltkrievijas stiprais dzēriens, arī Rīgas šprotes, Latvijas šokolāde un pīrādziņi, toties tas viss novietots uz galdauta ar baltkrievu raktiem.

232955-1543302593-big

Vjačka Čelešs (Vjačeslavs Telešs) – “Klusā daba ar baltkrievu balzamu”

 

Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Katra ar savu unikālu vēsturi, kultūru, valodu, ko var un vajag uzturēt dzīvu paaudžu paaudzēs. Reti kurš atstāj tukšu pases ailīti, kur jānorāda nacionalitāte, lai gan tā nav obligāta prasība, jo daudz svarīgāka par formālu vārdu dokumentā ir sirdssaikne, ko veidojam viens ar otru un arī zemi, kurai esam piederīgi un iederīgi.

Stāsti par baltkrieviem Latvijā.

Stāsti par vāciešiem Latvijā.

Patiesi stāsti par lietuviešiem Latvijā.


Projektu “Mēs esam Latvijā!” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par projekta “Mēs esam Latvijā!” saturu atbild SIA “Radio Skonto”

logo-sif maf