Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

“Mēs esam Latvijā” – Radio Skonto ēterā no 21. līdz 26. oktobrim darbdienās pēc pl. 18.00 sarunas ar Latvijas igauņiem, bet sestdien pl. 15.10 – interesanti fakti par mūsu ziemeļu kaimiņzemi un tautu.

Līdzīgi kā Latviju, arī pusi Igaunijas teritorijas sedz meži. Savukārt Tallina ir vislabāk saglabājusies viduslaiku pilsēta Ziemeļeiropā. Un arī Baltijas augstākā virsotne meklējama igauņzemē – tas ir Munameģis. Igaunija pelnīti tiek uzskatīta par digitālās sabiedrības zemi un kopš 2005. gada Igaunija iegājusi vēsturē kā pirmā valsts pasaulē, kurā vēlēšanās varēja nobalsot tiešsaistē. Latvijā dzīvojošie igauņi skaitliski neveido lielu mazākumtautības kopienu, taču stigri turas pie etniskajām saknēm, vienlaikus zinot un cienot gan Latvijas valsts valodu, gan zemi, ko sauc par savām mājām.

Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Katra ar savu unikālu vēsturi, kultūru, valodu, ko var un vajag uzturēt dzīvu paaudžu paaudzēs. Reti kurš atstāj tukšu pases ailīti, kur jānorāda nacionalitāte, lai gan tā nav obligāta prasība, jo daudz svarīgāka par formālu vārdu dokumentā ir sirdssaikne, ko veidojam viens ar otru un arī zemi, kurai esam piederīgi un iederīgi.

Stāsti par igauņiem Latvijā.

 

Stāsti par poļiem Latvijā.

Stāsti par ukraiņiem Latvijā.

Stāsti par baltkrieviem Latvijā.

Stāsti par vāciešiem Latvijā.

Patiesi stāsti par lietuviešiem Latvijā.


Projektu “Mēs esam Latvijā!” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par projekta “Mēs esam Latvijā!” saturu atbild SIA “Radio Skonto”

logo-sif maf