Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Pagājušā gadā avārijās dzīvību zaudējuši 134 cilvēki, kas ir zemākais bojā gājušo skaits kopš valsts neatkarības atgūšanas. Pērn bijis arī rekordzems mirušo gājēju skaits – 50. Salīdzinājumā ar 2016.gadu to skaits samazinājies par 9%.  Latvija pēdējos gados ir viena no ES līderēm ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita samazināšanā. Kopš 2000.gada ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits uz Latvijas ceļiem samazinājies četras reizes.

Plūdu risku mazināšanas nolūkā šogad sākti 11 projekti ar mērķi atjaunot un pārbūvēt polderu sūkņu stacijas, aizsargdambjus un valsts nozīmes ūdensnotekas. Būvniecības iepirkumi izsludināti vēl četriem projektiem. Līdz šim būvdarbi realizēti par 3,5 miljoniem eiro. Realizējot apstiprinātos projektus, plūdu riski tiks samazināti apmēram 15 000 hektāru kopplatībā, pasargājot  no plūdiem vairāk nekā 7000 iedzīvotāju, tajā skaitā viņiem piederošās būves, saimniecības un tehniku, kā arī lauksaimniecības un meža zemes.

Šogad palielināt atalgojumu vismaz dažiem darbiniekiem ieplānojuši 40% darba devēju, liecina personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” veiktā aptauja. Tikmēr salīdzinot ar pagājušā gada datiem, mazāk ir to darba devēju skaits, kas atalgojumu plāno samazināt – šajā gadā aptaujā to norādīja tikai 1%. Gandrīz puse darba devēju darbinieku atalgojumu plāno saglabāt līdzšinējā līmenī.

Līdz 2.februārim darba devēji – uzņēmumi, organizācijas un iestādes var pieteikties dalībai  ikgadējai karjeras izglītības programmai “Ēnu diena”. Pasākums šogad norisināsies 14.februārī. Organizatori šogad  īpaši vēlas izcelt profesiju iespējas “StartUp”  jeb jaunuzņēmumos. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru.

Ūdens līmeņa celšanās Daugavā pie Daugavpils apstājusies pie 4,54 metru atzīmes. Ūdens līmenis pie Krāslavas un Piedrujas  arī sācis kristies, speciālisti turpina sekot situācijai upē. Daugavpils pilsētas domē  informēja, ka no iedzīvotājiem pagaidām nav saņemtas sūdzības par pagrabu applūšanu gruntsūdeņu celšanās dēļ. Ūdens līmenis Daugavā pakāpies līdz augstākajai atzīmei kopš aizvadītā gada marta.

Pastāv risks, ka Ķīnas austrumu piekrastē avarējušais tankkuģis, kuru pārņēmušas liesmas, var eksplodēt un nogrimt. Šodien turpinās meklēšanas un glābšanas darbi. 32 tankkuģa komandas locekļi tiek uzskatīti par pazudušiem. Tankkuģis, kas veda naftu no Irānas uz Dienvidkoreju, sestdien pēc sadursmes ar preču kuģi Ķīnas austrumu piekrastē aizdegās. Negadījums var izvērsties ekoloģiskā krīzē, jo tūkstošiem tonnu naftas vai nu aizdegās, vai nonāca ūdenī. Kuģis vedis 136 000 tonnu naftas.

Avots:LETA