Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Rīgā šodien notiks Valsts policijas 100.gadadienai veltīti pasākumi. Plkst.8.45 notiks tradicionālā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un Barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā. Savukārt plkst.12 Rīgas Latviešu biedrības namā norisināsies Valsts policijas 100.gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kuru apmeklēs arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Šie pasākumi norisinās dienā, kad Latvijā atzīmē Policijas darbinieku dienu.

Šodien Valsts kontrole publicēs revīziju par būvniecības uzraudzības un kontroles procesu. Revīzijā Valsts kontrole vērtēja būvniecības procesa dokumentu apriti un pieejamību, kā arī privātmāju būvniecības procesa uzraudzības un kontroles sistēmu, ko veido un īsteno Ekonomikas ministrija un 86 pašvaldību būvvaldes, izmantojot būvniecības informācijas sistēmu.

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems redz iespēju jau piektdien, 7.decembrī, lūgt sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai parlaments lemtu par viņa vadītās valdības apstiprināšanu. Politiķis solīja, ka līdz Saeimas sēdei tiks sagatavota arī valdības deklarācija un jaunās valdības ieceru finansiālais izvērtējums pat tad, ja Finanšu ministrijas darbiniekiem nāksies strādāt naktī.

Apvienības “Attīstībai/Par!”  veidojošo partiju biedru aptaujā 86,3% biedru nobalsojuši pret dalību Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema veidotajā valdībā.  Kā ziņots, “Attīstībai/Par!”  3.decembra vakarā nolēma rīkot šādu aptauju, ņemot vērā neskaidrības, kas biedriem bija radušās saistībā ar Gobzema valdības tapšanu. Savukārt vakar no  rīta premjera amata kandidāts paziņoja, ka izslēdz “Attīstībai/Par!”   no sarunām par valdības veidošanu.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti šodien spriedīs par svētku, atceres un atzīmējamo dienu turpmāko normatīvo regulējumu. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā iepriekš bieži diskutēts par ierosinājumiem noteikt dažādas jaunas svētku, atceres un atzīmējamās dienas. Šīs apspriedes iezīmējušas nepieciešamību konceptuāli vienoties par to, kā turpmāk risināmi šie jautājumi, norādīja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Pie Rīgas pils šodien tiks iedegta Ziemassvētku egle, liecina Valsts prezidenta darba kārtība. Pasākumā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Egles iedegšanu apmeklēs arī Latvijas ģimenes. Plānots, ka egle tiks iedegta plkst.15.

Šodien Rīgas Rātslaukumā tiks iedegta viena no pilsētas galvenajām Ziemassvētku eglēm un klātesošie tiks informēti arī par festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” norisi. Festivāls  sāksies 7.decembrī un turpināsies līdz 13.janvārim. Tajā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti. Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan šogad tapuši jauni vides objekti, gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi. Kopumā festivāla laikā būs iespējams apskatīt 39 objektus.

Klusajā okeānā esošo Jaunkaledonijas arhipelāgu trešdien satricinājusi 7,5 magnitūdas stipra zemestrīce, pēc kuras izsludināta cunami trauksme, ziņo ASV seismologi. Cunami viļņi Jaunkaledonijā un Vanuatu var sasniegt trīs metru augstumu, bet Fidži – pat piecus metrus.

Maskavas galvenā lidosta – Šeremetjevas lidosta – tiks nosaukta krievu dzejnieka Aleksandra Puškina vārdā atbilstoši Krievijā valsts mērogā rīkotam balsojumam. Maskavas Domodedovas lidosta tiks nosaukta 18.gadsimta krievu zinātnieka Mihaila Lomonosova vārdā. Savukārt Murmanskas lidosta Krievijas ziemeļos tiks nosaukta Krievijas cara Nikolaja II vārdā. Viņu ar ģimeni 1918.gadā nogalināja boļševiki.

Avots: LETA