Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_3

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien  tiksies ar apvienības “Jaunās Vienotības” premjera amata kandidātu Krišjāni Kariņu. Prezidents sagaida, ka Kariņš informēs viņu par topošās valdības prioritātēm un darāmajiem darbiem, kā arī plānoto atbildību sadalījumu valdībā.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība, taču atsevišķu partiju “sarkano līniju” dēļ šīs sarunas netika turpinātas. Kariņš no iespējamiem valdības partneriem līdz šodienas plkst.10 sagaida ministru kandidātu vārdus.

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” finanšu ministra amata kandidāts ir Jānis Reirs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina politiķis Arvils Ašeradens. Iepriekš arī Ašeradens bija izskanējis kā iespējamais “Jaunās Vienotības”  finanšu ministra amata kandidāts. Viņš gan apliecināja, ka šim amatam tiks virzīts Reirs. Tāpat Ašeradens apstiprināja, ka ārlietu ministra postenim “Jaunā Vienotība”  virzīs līdzšinējo ministru Edgaru Rinkēviču.

Ministru kabineta komiteja šodien skatīs Ekonomikas ministrijas konceptuālo ziņojumu “Kompleksi pasākumi obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai un elektroenerģijas tirgus attīstībai”, kurā paredzēts no 2022.gada atcelt OIK un valsts atbalstu “zaļās” enerģijas ražošanai balstīt uz tirgus principiem. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens stāstīja, ka subsidētās enerģijas ražotājiem būs jāpierāda, ka tie spēj strādāt tirgus un godīgas konkurences apstākļos.

Pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā šodien svin Ziemassvētkus – Kristus piedzimšanas svētkus. Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī.  Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin šodien.

Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi gan no tehniskā, gan ekonomiskā viedokļa, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Viņš piebilda, ka atbilstoši Latvijas Bankas analīzei visi gaidītie ieguvumi no eiro ieviešanas ir materializējušies, tostarp sekmējot investīciju piesaisti. Vienlaikus gan viņš atzina, ka investīciju jomā tika sagaidīts lielās pieaugums, taču eiro ieviešana Latvijā sakrita ar Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu, mazinot reģiona pievilcību ieguldījumiem. Tāpat Dombrovskis minēja, ka eiro nav vienīgais faktors, kas nosaka investīciju ieplūdi, proti, daudz kas ir atkarīgs no norisēm valsts iekšienē.

Nacionālo bruņoto spēku  ekipējuma zagšanā aizdomās turētās personas bijušas materiāli ieinteresētas, intervijā Latvijas Televīzijā atklāja NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis  šorīt intervijā LNT pauda nožēlu par notikušo, uzsverot, ka šādiem cilvēkiem nav vietas NBS. Kā vēstīts, Militārās policijas izmeklētajā kriminālprocesā vairākas NBS amatpersonas tiek turētas aizdomās par ekipējuma piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā.

Liepājā šodien notiks Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai veltīts atklāšanas pasākums. No plkst.11 līdz 16 Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki aicina ikvienu Liepājas iedzīvotāju un viesi Promenādes ostas piestātnē apmeklēt Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi.

Ja tuvosies brīdis, kad Daugavpils domei jau divus mēnešus nebūs ievēlēts priekšsēdētājs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pašvaldībai atgādinās par domes atlaišanas risku. Balstoties uz likumu “Par pašvaldībām”, ja kādas pašvaldības dome divus mēnešus strādā bez ievēlēta priekšsēdētāja, Saeimai ir tiesības to atlaist. Pašvaldību atlaist var arī gadījumos, ja dome nav spējīga pieņemt lēmumus, jo trīs sēdēs pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no domes deputātu kopskaita. Daugavpils dome bez mēra ir jau kopš pērnā gada 22.novembra, kad no amata tika gāzts politiķis Rihards Eigims.

Avots: LETA