Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Ja netiks palielināts vēlēšanu iecirkņu darbinieku atalgojums, pastāv bažas par šo darbinieku kvalifikāciju, intervijā telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Kā norādīja Cimdars, vēlēšanu komisijās strādā cilvēki, kas ikdienā pelna noteiktu algu. Darbojoties vēlēšanu komisijā cilvēki savu atalgojumu zaudē.

Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumi, ko šonedēļ galīgajā lasījumā skata Saeimā, ļaus stingrāk kontrolēt sadzīves atkritumu pārvadājumus Latvijā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Viņš minēja vairākus lietas, kas tikšot uzlabotas. Pirmkārt, visiem atkritumu apsaimniekotājiem tiks prasītas finanšu garantijas, kuras valsts varēs izmantot pārkāpumu novēršanai, ja tādus konstatēs. Otrkārt, likuma grozījumi ļaus uzlabot kontroli pār nebīstamo atkritumu pārrobežu plūsmām.

Ministru kabinetā šodien svinīgā ceremonijā tiks godināti valsts pārvaldes darbinieki, kuru atsaucību un izcilu klientu apkalpošanu augstu novērtējuši iedzīvotāji. Klientu apkalpošanas Goda balvas pasniegšanas ceremonijā kopumā godinās 20 valsts iestāžu klientu apkalpošanas speciālistus no visas Latvijas – Alūksnes, Balviem, Bauskas, Gulbenes, Madonas, Rēzeknes, Rīgas, Smiltenes, Talsiem.

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šodien piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Briselē, lai pārrunātu jautājumus, kas vērsti uz efektīvu ES cīņu pret terorismu un savstarpējas informācijas apmaiņas nodrošināšanu starp dalībvalstīm. Sanāksmē ministri diskutēs arī par Šengenas telpas stiprināšanu.

Liepājā šodien un rīt tiksies Baltijas valstu aizsardzības ministri, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes. Tikšanās laikā ministri apspriedīs Baltijas valstu militārās sadarbības stiprināšanu un gatavošanos nākamā gada jūlijā gaidāmajam NATO samitam Briselē. Tāpat tiks pārrunāti ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs saistīti jautājumi un Baltijas valstu trīspusējā sadarbība ar ASV.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien un rīt Vīnē piedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Ministru padomes sanāksmē, ko organizē EDSO prezidējošā valsts Austrija. Sanāksmē plānots apspriest drošības, militāri politiskos, cilvēktiesību un pamatbrīvību, ekonomiskās un vides sadarbības jautājumus. Ir paredzēta viedokļu apmaiņa par konfliktu Ukrainā, saistību ievērošanu un uz noteikumiem balstītas Eiropas drošības kārtības atjaunošanu.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis šodien un rīt darba vizītē Maskavā piedalīsies vairākos Transporta nedēļai veltītos pasākumos. Šodien plānota Auguļa tikšanās ar Krievijas transporta ministru Maksimu Sokolovu. Tikšanās laikā tiks pārrunāti aktuālie sadarbības jautājumi transporta jomā.

Šonedēļ Eiropas Savienība apstiprinājusi tā dēvēto nodokļu paradīžu melno sarakstu, kurā iekļautas 17 ārpus savienības esošas valstis, kas piedāvā dažādas iespējas izvairīties no nodokļu nomaksas. Vienlaikus apstiprināts arī „pelēkais saraksts”. Tajā iekļautas 47 valstis, kas apņēmušās novērst „robus”, kas ļauj tās izmantot ar nodokļiem apliekamu ienākumu slēpšanai.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Jeruzaleme tiek atzīta par Izraēlas galvaspilsētu, tādējādi atsakoties no desmitgadēm ilgās piesardzīgās Vašingtonas politikas un riskējot izraisīt jaunu vardarbības uzliesmojumu Tuvajos Austrumos. Pildot vienu no saviem priekšvēlēšanu solījumiem, Tramps devis arī rīkojumu Valsts departamentam uzsākt sagatavošanās darbus ASV vēstniecības pārcelšanai no Telavivas uz Jeruzalemi.

Astoņas valstis aicināja nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomes sanāksmi saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu. Bolīvija, Ēģipte, Francija, Itālija, Lielbritānija, Senegāla, Urugvaja un Zviedrija aicināja sarīkot šādu ārkārtas sanāksmi līdz šīs nedēļas beigām, paziņoja Zviedrijas misija Drošības padomē.  Japāna, kas prezidē Drošības padomē, līdz trešdienas pēcpusdienai vēl nebija noteikusi šīs sanāksmes laiku.

Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka kodolkarš Korejas pussalā nav jautājums par to “vai”, bet gan “kad”, vienlaikus paužot asu kritiku vērienīgajiem Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem manevriem, kuros piedalās simtiem karavīru un modernas lidmašīnas.

Avots: LETA