Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_1

Jaunajai konservatīvajai partijai pēc premjera amata kandidāta nominācijas saņemšanas varētu būt lielākas ambīcijas par būtiskāku ietekmi jaunajā valdībā nekā bija paredzēts pirmajā partijas piedāvājumā pirms pāris nedēļām, šorīt Latvijas Radio atzina Jaunās konservatīvās partijas  premjera amata kandidāts Jānis Bordāns. Partijas līderis arī esot gatavs atkāpties no savas sākotnējās ieceres, ka par ārlietu ministru būtu jākļūst “neitrālam karjeras diplomātam”, līdz ar to tagad viņš pieļauj, ka šo amatu varētu turpināt ieņemt “Jaunās vienotības” pārstāvis Edgars Rinkēvičs, ja vien Jaunā vienotība izvēlēsies iekļauties viņa veidotajā valdībā.

Šodien Valgā notiks Igaunijas un Latvijas vēstures konference “Iekarojumi un uzvaras Valgā/Valkā un apkārtnē – ceļš līdz Igaunijas un Latvijas simtgadei”. Konferencē piedalīsies Igaunijas un Latvijas speciālisti. Igaunijas pārstāvji runās par Krusta karu un Livonijas 16. un 17.gadsimta karu, kā arī salīdzinās Latvijas un Igaunijas iezīmes vēsturē 20.gadsimta pirmajā pusē.

Eiropas Tautas partija  šodien kongresā Helsinkos plāno balsot un paziņot savu vadošo kandidātu uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu, liecina kongresa darba kārtība. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Eiropas Tautas partija   paziņos par frakcijas priekšsēdētāja Manfrēda Vēbera kā vadošā līdera virzīšanu Eiropas Komisijas  prezidenta amatam.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā no šodienas līdz 2.decembrim tiks eksponēta vēsturiskā Latvijas valsts proklamēšanas fotogrāfija, ko 1918.gada 18.novembrī uzņēmis Vilis Rīdzenieks. Rīdzenieka fiksētais kadrs ir vienīgā vizuālā liecība, kurā iemūžināts vēsturiskais Latvijas valsts tapšanas brīdis. Lielformāta fotogrāfija un arī tās fotonegatīvs uz stikla plates ikdienā nav eksponēts – tas tiek glabāts Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājumā.

Šodien Latvijā norisināsies 15.Baltijas politikas dialogs, kurā triju Baltijas valstu augsta līmeņa amatpersonas un veselības aprūpes eksperti diskutēs par labākajiem risinājumiem pieejamai veselības aprūpei. Eksperti diskutēs par to, kā nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību visiem iedzīvotājiem, tostarp definēs galvenos šķēršļus, piemēram, ģeogrāfiskā pieejamība, gaidīšanas laiks, veselības aprūpes speciālistu trūkums.

Nacionālie bruņotie spēki šodien aicina skolēnus apmeklēt Ādažu bāzi un uzzināt vairāk par bāzē izvietotajām vienībām, tostarp NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu. Skolēniem būs iespēja tikties ar karavīriem, kā arī aplūkot Ādažu bāzē dienošo vienību militāro tehniku un ekipējumu. Ādažu bāze ir lielākā militārā bāze Baltijā.

Lielbritānijā ir piespriesti cietumsodi no viena līdz sešiem gadiem cilvēku tirdzniecības grupējuma dalībniekiem no Latvijas, ziņoja britu raidsabiedrība BBC. Piecu gadu laikā par šī grupējuma upuriem bija kļuvuši 28 cilvēki. Notingemas tiesā tika paziņots, ka šo grupējumu vadīja 54 gadus vecais Ainārs Pelcis, kas savas varas un turības dēļ bija iesaukts par “čigānu baronu”.

Ukrainas armijas munīcijas noliktavas Čerņigovas apgabalā oktobra sākumā aizdegās un uzsprāga diversijas rezultātā, paziņojis Ukrainas centrālā reģiona kara prokurors Grigorijs Rjabenko. Pēc viņa teiktā, ļaundari arsenālā ievietojuši spridzekļus. Ugunsgrēks armijas munīcijas noliktavās izcēlās naktī uz 9.oktobri. No arsenāla tuvumā esošajām apdzīvotajām vietām tika evakuēti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Baltais nams paziņoja, ka tiek atsaukta akreditācija telekanāla CNN reportierim Džimam Akostam, kuram preses brīfinga laikā izraisījās asa vārdu apmaiņa ar prezidentu Donaldu Trampu, kā arī konfrontācija ar Baltā nama darbinieci. Akosta, kuram ar Trampu saķeršanās bijušas arī agrāk, tviterī apstiprināja, ka viņš vairs Baltajā namā netiek ielaists. CNN regulāri kritizē prezidentu Trampu.

Avots: LETA