Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Diskusijas par iespējamo Satversmes aizsardzības biroja vadītāju varētu sākties pēc tam, kad no atvaļinājuma atgriezīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica Ministru prezidents Māris Kučinskis. Jau ziņots, ka SAB direktoram Jānim Maizītim pagaidām nav bijuši nopietni piedāvājumi kandidēt uz vēl vienu termiņu SAB vadītāja amatā. Maizīša pilnvaru termiņš beigsies pavasarī.

Latvijas “melnajā sarakstā” ir iekļauti vairāki tūkstoši personu, šorīt  “Rīta panorāmā” teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Viņš skaidroja, ka šis skaits ir mainīgs, jo ir cilvēki, kurus sarakstā iekļauj uz nenoteiktu laiku, lēmumu vēlāk pārskatot. Ir arī gadījumi, kad personas tiek iekļautas sarakstā uz īsu laiku, lai liegtu piedalīties kādā konkrētā pasākumā un vēl citas situācijas. Kozlovskis atzina, ka ar viņa rīkojumu pērn “melnajā sarakstā” iekļautas 124 personas.

“Vienotības” Saeimas frakcijas šodien plāno ievēlēt frakcijas priekšsēdētāja vietniekus. Iepriekš, 21.decembrī, par “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāju tika apstiprināts Hosams Abu Meri. Viņš šajā amatā nomainīja Solvitu Āboltiņu, kura noliks deputātes mandātu un pametīs politiku. Iepriekš partijas pārstāvji skaidroja, ka frakcijas vadītāja vietnieki nav ievēlēti vienā sēdē ar priekšsēdētāju, jo vēl bija jāpabeidz darbs pie frakcijas nolikuma.

Šodien notiks Latvijas slimnīcu vadītāju un Nacionālā veselības dienesta  pārstāvju tikšanās. Tās laikā plānots apspriest 2018.gada pacientu pakalpojumu tarifus, lai nodrošinātu pacientiem ārstēšanas pieejamību Latvijas slimnīcās. Tāpat plānots izrunāt arī neskaidros jautājumus par slimnīcu vadītāju iespējām nodrošināt mediķu algu pieaugumu Veselības ministrijas 2018.gadam noteiktā apmērā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa šodien vadīs savu pēdējo komisijas sēdi kā tās vadītāja 12.Saeimā. Komisijas sēde kā ierasts būs slēgta. Kā aģentūrai LETA apstiprināja parlamenta Preses dienestā, Āboltiņa vērsusies Saeimā ar iesniegumu par deputātes mandāta nolikšanu.

E-veselības sistēmas lietošanai kļūstot par obligātu, zvanu skaits sistēmas lietotāju Atbalsta dienestam teju desmitkāršojies. Ņemot vērā sūdzības par grūtībām sazvanīt e-veselības speciālistus, konsultācijas par sistēmas pakalpojumu lietošanu sniedz īpaši izveidots e-veselības lietotāju Atbalsta dienests. Tas sniedz telefoniskas konsultācijas katru dienu no plkst.8 līdz 20.

Par vēlamāko nākamās koalīcijas veidotāju gan latviski runājošie, gan krievvalodīgie uzskata Zaļo un zemnieku savienību, liecina pēc laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” pasūtījumā pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas rezultāti. Valdības veidotāja tiesības ZZS gatavi piešķirt kopumā 31,7% vēlētāju, bet “Saskaņai” – 22%. Turklāt ZZS uzticību teju vienādās daļās pauduši gan latviski, gan krieviski savās ģimenēs runājošie pilsoņi, kamēr “Saskaņu” atbalstošo latviešu un krievvalodīgo attiecība ir viens pret pieci.

Japānu šodien skāris sniegputenis un vietām uzsnigusi līdz 75 centimetriem bieza sniega sega, ziņo meteorologi.  Hokaido salā sniegputeņa dēļ atcelti 149 vilcieni un astoņu pasažieru kuģu reisi.Japānas Meteoroloģijas dienests prognozē, ka snigšana turpināsies, un brīdinājusi par sniega vētrām, augstiem viļņiem piekrastē un satiksmes traucējumiem Japānas ziemeļos.

Avots: LETA