Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_3

Līdzšinējās sarunas ar “KPV LV” politiķiem pašlaik neliecina par kādām lielām problēmām, kuru dēļ šī partija varētu izšķirties pēdējā brīdī neatbalstīt Krišjāņa Kariņa  veidoto valdību, šorīt telekanālā LNT izteicās Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns, kurš arī pats bija nominēts premjera amatam, taču valdību izveidot viņam neizdevās.

“Jaunās vienotības” premjera amata kandidāts, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš nebūs ar mieru vadīt valdību tikai kā “tehniskais premjers”, šādu nostāju Kariņš paudis intervijā žurnālam “Ir”. Kariņš tic, ka viņam izdosies izveidot valdību, jo, strādājot Eiropas Parlamentā, politiķis ilgstoši esot spējis sekmīgi virzīt idejas un likumus, atrodot vairākumu, kas atbalstītu nevis viņu personīgi, bet gan piedāvātos risinājumus. Ja izdosies izveidot valdību, Kariņš centīšoties strādāt ar partneriem kā līdzvērtīgiem – strādāt ar, nevis pret.

Krišjāņa Kariņa valdību Saeimā apstiprinās, bet tai nebūs milzīga balsu pārsvara un tā nebūs stabila, šādu viedokli intervijā “Neatkarīgajai” paudis “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems, kurš bija nominēts premjera amatam, taču valdību izveidot viņam neizdevās. Gobzems atkārtoti uzsvēris, ka neatbalstīs Kariņa valdību, un, pēc viņa domām, viņam “KPV LV” frakcijā būšot sekotāji, kuru skaitu gan politiķis neprecizēja.

Saeima šodien sanāks uz šī gada ziemas sesijas pirmo parlamenta sēdi, un tajā paredzēts izskatīt 30 darba kārtībā iekļautos jautājumus. Sēdes darba kārtībā ir arī deputātu pieprasījums finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai  un veselības ministrei Andai Čakšai. Tāpat darba kārtībā ir ekonomikas ministra Arvila Ašeradena  un Ministru prezidenta Māra Kučinska atbilde uz deputātu pieprasījumu par valdības izveidotās darba grupas elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai noteikto uzdevumu.

Atbildīgās iestādes nav apzinājušas, cik daudz cilvēku divu grozu veselības sistēmā paliks ārpus pilnā pakalpojumu groza, intervijā “Rīta Panorāmā” sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride. Komisija vakar atbalstīja priekšlikumu līdz 1. jūnijam noteikt pārejas periodu veselības pakalpojumu dalīšanai divos grozos.

Latvijā kapitāla tirgum vajadzētu spēlēt daudz būtiskāku un arī stabilizējošāku lomu nekā pašlaik, komentējot iecerētās Eiropas kapitāla tirgus savienības izveidi, intervijā aģentūrai LETA atzina Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Kapitāla tirgus savienības izveidei ir mērķis dažādot finansējuma avotus Eiropas uzņēmumiem, tostarp īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, lai tie nebūtu tik atkarīgi no banku kredītiem, kā arī sniegt papildus ieguldījumu iespējas Eiropas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Ar svinīgu ceremoniju Ādažu bāzē  NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stājās Kanādas bruņoto spēku pulkvežleitnants Filips Sovē, nomainot šajā amatā līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu. NATO Latvijas kaujas grupas jaunais vadītājs atzīst, ka papildus militāro spēju stiprināšanai kaujas grupai būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju.

Vācijas kanclere Angela Merkele šodien ieradīsies oficiālā vizītē Grieķijā. Šī būs pirmā Merkeles viesošanās Atēnās kopš 2014. gada un pirmā kopš starptautiskās palīdzības programmas noslēgšanas. Vizītes laikā plānotas sarunas ar Grieķijas augstākajām amatpersonām, ar kurām tiks apspriesti Eiropas un starptautiskie jautājumi.

Austrālijas policija ir aizturējusi 48 gadus vecu vīrieti par aizdomīgu paciņu sūtīšanu vēstniecībām un konsulātiem šajā valstī pēdējās nedēļas laikā. Policija paziņoja, ka šis vīrietis bija nosūtījis 38 paciņas visiem konsulātiem un vēstniecībām Melburnā, Kanberā un Sidnejā. Policija līdz šim ir atradusi 29 no šiem sūtījumiem.

Trīs Vācijas lidostās šodien streikos drošības dienesta darbinieki un sagaidāms, ka šis streiks varētu ietekmēt tūkstošiem pasažieru. Streiku Diseldorfas, Ķelnes/Bonnas un Štutgartes lidostās sāka šorīt un tas ilgs līdz pusnaktij. Pirmdienas rītā Berlīnes Tēgeles un Šēnefeldes lidostās jau tika rīkots brīdinājuma streiks, kura dēļ tika atcelti aptuveni 50 lidojumi.

Avots: LETA