Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ārvalstu tirdzniecības kameru Latvijā pārstāvjiem pozitīvi novērtējis to devumu valsts ekonomiskajai izaugsmei. Tiekoties ar Lielbritānijas, Šveices, Īrijas, Norvēģijas un Zviedrijas tirdzniecības kameru valdes priekšsēdētājiem, Levits pauda gandarījumu par līdzšinējo sadarbību un akcentēja uzņēmējdarbības lomu Latvijas ekonomiskajā izaugsmē. Sarunas gaitā tika diskutēts par Latvijas nodokļu sistēmu, valdības un Valsts ieņēmumu dienesta darbu pie tās sakārtošanas un iespējamo attīstības scenāriju.

Salīdzinājumā ar senajiem laikiem īpaši pamanāms ir sieviešu īpatsvars mūsdienu diplomātiskajā dienestā, bet tas arī attiecas uz teju visu valsts dienestu, uzrunā ārlietu dienesta simtgades svinības sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Valsts prezidents savā uzrunā norādīja, ka viņš bija pirmais pēc neatkarības atgūšanas, kurš pārstāvēja Latviju Vācijā, Austrijā, Šveicē un Ungārijā. Levits pauda, ka labi atceras tā laika izaicinājumus un brīvības un atbildības sajūtu.

Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē runās par pensiju piegādes dzīvesvietā pakalpojuma sadārdzināšanos, liecina komisijas darba kārtība. Sēdē piedalīsies Satiksmes ministrijas, Valsts Akciju Sabiedrība “Latvijas Pasts”, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas un Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvji.

Šodien valdība skatīs Veselības ministrijas informatīvo ziņojumu par izmaiņām slimnīcu darbībā, liecina Ministru kabineta sēdes darba kārtība.  Ministrija sadarbībā ar ārstniecības iestādēm pērn izskatīja slimnīcu līmeņus un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu profilus. Saskaņā ar ziņojumu nelielais pacientu skaits atsevišķu slimnīcu uzņemšanas nodaļās pirmšķietami ļauj Veselības ministrijai secināt, ka būtu nepieciešams pārskatīt slimnīcai noteikto aprūpes līmeni.

Budžeta veidošanas sarunās būtu jādomā par ieguvumu visai valstij, nevis tikai konkrētai partijai, pēc Sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Kariņš sacīja, ka sarunas par nākamo gadu budžetu aizvien turpinās. Ministru prezidents uzsvēra, ka ikkatrs koalīcijas loceklis ir gatavs kompromisiem, tomēr vienlaikus pašreizējais prioritāšu variants pagaidām nav guvis visu partneru atbalstu. Darbs tiks turpināts šonedēļ.

Jaunā konservatīvā partija atbalstīs koalīcijas partneru piedāvātos kompromisus, vienlaikus gan sagaidot rēķināšanos ar Jaunās konservatīvās partijas  interesēm, tā pēc Sadarbības padomes žurnālistiem sacīja tieslietu ministrs, partijas  līderis Jānis Bordāns. Bordāns pateicās tiem kolēģiem, kuri saprotot, ka budžetu nedrīkst veidot viena ekonomiska grupējuma vai partijas interesēs.

Lai arī koalīcijas partneriem aizvien nav izdevies vienoties par nākamā gada budžeta prioritātēm, politiskie spēki cer, ka savstarpējus kompromisus sarunu gaitā rast tomēr izdosies. Veselības ministre Ilze Viņķele pēc Sadarbības padomes sēdes akcentēja, ka piecu partiju koalīcijas dzīvotspēja un pastāvēšana ir balstīta uz spēju sarunāties, kas ir īpaši svarīgi, veidojot budžetu. Viņķele pauda cerību, ka koalīcija spēs panākt par saprātīgu kompromisu, kura pamatā būtu nevis vienas politiskas grupas intereses, bet labums visai sabiedrībai.

Londonā šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Zemessardzes komandieris Egils Leščinskis apmeklēs aizsardzības industrijas izstādi, lai atklātu Latvijas nacionālo paviljonu. Dalība šajā vērienīgajā izstādē sekmēs Latvijas uzņēmumu atpazīstamību un turpmāko sadarbību ar ārvalstu partneriem. Tas ir svarīgi, gan kopīgi piedaloties Nacionālo bruņoto spēku iepirkumos, gan iespējamos Eiropas Aizsardzības fonda pārrobežu projektos, gan arī konkurējot starptautiskajā tirgū, uzsver Pabriks.

Vakar Bauskas novērojumu stacijā termometra stabiņš pakāpās līdz +28,7 grādiem, un tik karsts laiks šajā datumā Latvijā reģistrēts pirmo reizi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati. 9.septembra  karstuma rekords labots ne tikai Bauskā un Dobelē, bet arī Jelgavā, Skrīveros, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Gulbenē, Rūjienā un Ainažos, savukārt Priekuļos un Zvejniekciemā rekords atkārtots.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II devusi karalisko piekrišanu opozīcijas virzītajam likumprojektam, kura mērķis ir nepieļaut Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības  31.oktobrī bez vienošanās. Pēc karalienes piekrišanas likumprojekts var kļūt par likumu.

Vācijas atkalapvienošanās 30.gadadiena Vācijā tiks atzīmēta ar simboliskiem pasākumiem un diskusijām vesela gada garumā, paziņojusi valdības komisija, kura izstrādājusi svinību programmu. 22 cilvēku lielās komisijas vadītājs Matiass Platceks sacīja, ka pasākumu tēma nebūs “tagad esiet lepni, laimīgi un viss ir lieliski”, bet tā vietā atzina, ka atmosfēra Vācijas sabiedrībā pašreiz ir smaga.

Eiropas Komisijas jaunievēlētā priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena šodien iepazīstinās ar piedāvājumu nākamajam Eiropas Komisijas  komisāru kolēģijas sastāvam pilnvaru termiņam no 2019. līdz 2024. gadam. Sagaidāms, ka jaunajā komisijā darbosies 13 sievietes un 14 vīrieši. Pagājušās nedēļas laikā Eiropas Komisijas  jaunievēlētā priekšsēdētāja klātienē tikās ar 27 dalībvalstu izvirzītajiem pretendentiem uz Eiropas Komisijas  komisāru amatiem. Starp tiem nav vienīgi Lielbritānijas kandidāta.

Avots: LETA