Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_3

Šodien turpināsies valdības veidošanas sarunas, kurās iniciatīvu uzņēmušās Jaunā konservatīvā partija  un partija “KPV LV”.  Plkst.11 notiks “KPV LV” un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvju tikšanās. Savukārt Jaunā konservatīvā partija  šodien tiksies ar pašreizējās valdības koalīcijas partijām. Kā ziņots, vakar notika Jaunā konservatīvā partijas divpusējās sarunas ar “KPV LV” un vēlāk – ar “Attīstībai/Par!”. Valdības veidošana pagaidām rit piesardzīgi, un pēc pirmās sarunu dienas vēl nav iezīmējušās konkrētākas koalīcijas aprises.

Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas un Latvijas pilsētas Siguldas kopīgais pieteikums Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpildkomitejas sēdē tika oficiāli iekļauts saīsinātajā 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanas kandidāšu sarakstā. Kā iepriekš jau prognozēts, bez Stokholmas un Siguldas pieteikuma oficiāli tika apstiprināti arī Kanādas pilsētas Kalgari un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d’Ampeco pieteikumi.

Šodien Igaunijā notiks Latvijas-Igaunijas Starpvaldību komisijas sēde. Sēdē plānots spriest par pārrobežu dzelzceļa savienojuma attīstību, veselības aprūpi pierobežas reģionos, kā arī par nodokļu jautājumiem pierobežā. Tāpat darba kārtībā plānots iekļaut jautājumus par prioritāri rekonstruējamajiem pierobežas ceļu posmiem, kā arī par prāmja savienojumu starp Sāremā salu un Kurzemi.

Atšķirībā no politiskā spēka “KPV LV”, Jaunajai konservatīvajai partijai nav iebildumu pret to, ka valdības veidošanas sarunās Zaļo un zemnieku savienību pārstāvēs arī Saeimā neievēlēti cilvēki, žurnālistus informēja partijas premjera amata kandidāts Jānis Bordāns. Jau ziņojām, ka “KPV LV” nav apmierināta, ka ZZS sarunām deleģējusi arī jaunajā Saeimā neievēlētos Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Augustu Brigmani un Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgaru Tavaru.

Šodien paziņos pagājušā gada Latvijas vērtīgākos uzņēmumus, aģentūrai LETA pavēstīja biržas “Nasdaq Riga” korporatīvās komunikācijas vadītāja Dace Bulte.  Viņa informēja, ka pasākumā paziņos un sveiks Latvijas vērtīgāko uzņēmumu, kā arī prezentēs Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10.

Tāpat plānots, ka konferences dalībnieki diskutēs par būtiskākajiem šā gada aspektiem un attīstības tendencēm ekonomikā, zinātnē un Latvijas sabiedrībā kopumā, tostarp ieskicējot faktorus, kas varētu atstāt ietekmi uz TO101 sarakstā iekļauto uzņēmumu vērtību tuvāko desmit gadu laikā.

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes 156 gadu jubileju, šodien notiks universitātes Vēstures diena, kuras laikā norisināsies RTU 59.starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas “Inženierzinātņu un augstskolu vēsture” sēde. Tai sekos pasākums, kas veltīts 50 gadu jubilejai kopš RTU ienākšanas Ķīpsalā.

Šodien valsts pārvalde atklās kampaņu “Medijs nav Komēdijs”, kas vērsta pret viltus ziņu izplatību. Pērnā gada jūnijā veiktais Kultūras ministrijas pētījums “Latvijas iedzīvotāju medijpratība” liecina, ka puse Latvijas iedzīvotāju uzticas informācijai, ja tā izskanējusi kādā no medijiem. Taču tikai 40% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka spēj atpazīt uzticamu informāciju no tendenciozas un safabricētas. Vienlaicīgi 83% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka mediji un to saturs ievērojami ietekmē sabiedrības uzskatus.

Aizejošā valdība nelems par 2019.gada budžeta izdevumiem un ieņēmumus palielinošiem pasākumiem, šo jautājumu lemšanu atstājot nākamajam Ministru kabinetam, aģentūrai LETA sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Šā gada martā Ministru kabinets atbalstīja Finanšu ministrijas  izstrādāto 2019.gada un vidēja termiņa budžeta pieņemšanas grafiku, kas paredz, ka nākamnedēļ, 15.oktobrī, valdības ārkārtas sēdē tiks apstiprināts vispārējās valdības budžeta plāns, kas tajā pašā dienā tiks iesniegts Eiropas Komisijai un Eirogrupai.

Vairāki politiskie spēki piedāvājuši samazināt ministriju skaitu, taču jautājums par Ārlietu ministrijas likvidēšanu nav dienaskārtībā, aģentūrai LETA pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņaprāt, runāt par ministriju skaita samazināšanu un analizēt to efektivitāti ir iespējams, bet jau tagad redzams, ka, cīņa  Eiropas Savienībā par Latvijas interesēm prasa nopietnu darbu.

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusā notiks Rozā vilciena labdarības fonda izstādes atklāšana. Izstādes kodols ir seši foto stāsti, kuros savā pieredzē dalās sešas spēcīgas sievietes, kurām diagnosticēts krūts vēzis.

Ūdensvada izbūves darbu dēļ no šodienas līdz 28.oktobrim Rīgā būs ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jaunciema gatves posmā. Ierobežojumi būs spēkā vienu kilometru garā gatves posmā, virzienā no pilsētas centra sākot no Traktora ielas.

Avots: LETA