Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Japānas premjerministrs Sindzo Abe šodien ierodas Igaunijā, sākot sešu dienu vizīti Eiropā, kuras laikā viņš vispirms apmeklēs visas trīs Baltijas valstis, lai tad dotos tālāk uz Bulgāriju, Rumāniju un Serbiju. Jau ziņots, ka rītdien Japānas premjerministram paredzēts tikties ar Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski. Tikšanās laikā paredzēts apspriest abu valstu divpusējas attiecības, ekonomisko sadarbību, Japānas un Eiropas Savienības attiecības, kā arī reģionālos jautājumus.

Pērn, pieņemot nozīmīgus likumprojektus, izdevies panākt pensiju pieaugumu, proti, šī gada budžetā pensijām paredzēti papildu vismaz 160 miljoni eiro, informē labklājības ministrs Jānis Reirs. Viņš norādīja, ka pērn attiecībā uz pensijām tika īstenots viss, kas tika ierakstīts valdības rīcības plānā, tomēr joprojām parādās nepieciešamība straujāk indeksēt pensijas, kā arī iezīmēt paaudžu solidaritāti, lai interesētu cilvēkus maksāt sociālās iemaksas.

Eiropas Savienības mājā šodien norisināsies diskusija par Eiropas preču duālo kvalitāti un turpmākajiem soļiem preču divējādās kvalitātes novēršanā. Diskusijā klātesošie apspriedīs Eiropas Parlamenta  nākamos soļus preču divējādās kvalitātes novēršanā, Eiropas Komisijas rīcības plānu, lai veicinātu viena zīmola preces vienādas kvalitātes atbilstību visās ES valstīs, Austrumeiropas, tajā skaitā Latvijas iespējas novērst nevienlīdzīgu pieeju preču kvalitātē.

Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien dosies reģionālajā vizītē uz Jēkabpili. Vizītes ietvaros Kučinskis tiksies ar Jēkabpils pašvaldības vadību, lai pārrunātu tai aktuālos jautājumus, kā arī valstī notiekošos procesus, tostarp īstenojamās reformas.

Gadumijā Rīgu apmeklēja vairāk tūristu nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste. Viņa piebilda, ka šogad Ziemassvētkos, līdzīgi kā citus gadus, tūristu bija mazāk nekā gadu mijā, bet no 28.decembra līdz šā gada pirmās nedēļas izskaņai viesnīcas Rīgā, kā arī Jūrmalā bija noslogotas.

Čehijā šodien sākas prezidenta vēlēšanas, kas lielā mērā tiek uzskatītas par referendumu, kurā vēlētājiem jāizšķiras gan par līdzšinējā valsts galvas Miloša Zemana likteni, gan par valsts turpmāko politisko virzienu. 73 gadus vecais bijušais komunists Zemans, kurš nav slēpis savus Krievijai un Ķīnai draudzīgos uzskatus, kā arī negatīvo nostāju pret musulmaņiem, vēlas panākt ievēlēšanu prezidenta amatā uz otru termiņu.

11 Gvantanamo militārajā cietumā ieslodzītie ceturtdien iesūdzējuši tiesā ASV prezidentu Donaldu Trampu, apgalvojot, ka viņi tur tiek nelikumīgi turēti tāpēc, ka ir musulmaņi. Viņi kā pierādījumus min Trampa tvītus un komentārus, kuros pausts pret islāmu negatīvs viedoklis. Viņi arī piemin viņa teikto, ka nevienu no Gvantanamo ieslodzītajiem nedrīkst nekad atbrīvot.

Visas dārglietas četru miljonu eiro vērtībā, kas trešdien tika nolaupītas Parīzes slavenajā viesnīcā “Ritz”, ir atgūtas, paziņoja šai lietai tuvs ziņu avots. Daļa no laupījuma tika atgūta trešdien, kad trīs no pieciem laupītājiem tika notverti, viņiem bēgot no nozieguma vietas.  Jau ziņots, ka piecu vīriešu banda Vandoma laukumā esošās viesnīcas pirmajā stāvā ar cirvjiem izsita skatlogus un devās prom ar dārglietām.

Ekvadora piešķīrusi valsts pilsonību “Wikileaks” dibinātājam Džūljenam Asanžam, kurš jau vairāk nekā piecus gadus dzīvo šīs valsts vēstniecībā Londonā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Avots: LETA