Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā apskatīs izstādi “Latvijas gadsimts”. Tāpat muzejā karalim paredzēta tikšanās ar Latvijas kultūras ministri Daci Melbārdi. Jau vēstīts, ka karalis atrodas vizītē Latvijā un tā simbolizē Latvijas un Nīderlandes ciešo draudzību un labās attiecības, kā arī ir uzskatāma par īpašu pagodinājumu Latvijai tās simtgadē.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis šodien uzturēsies vienas dienas darba vizītē Francijā, lai apmeklētu Eiropā vadošo starptautisko drošības un aizsardzības nozares izstādi un tiktos ar Francijas kolēģi. Bergmanis Francijā tiksies Latvijas uzņēmumiem un sadarbības partneriem, rosinot Latvijas uzņēmumu iesaisti militārās piegādes ķēdēs un vadošo militāro tehnoloģiju pārņemšanā. Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministrs tiksies ar Francijas aizsardzības ministri Floransu Parlī, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, gatavošanos jūlijā gaidāmajam NATO samitam Briselē.

Ministru kabinets šodien skatīs jautājumu par Zviedrijas un Latvijas kandidēšanu uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu 2026.gadā. Stokholmas ziemas olimpisko spēļu rīkošanas komiteja izteikusi Latvijai piedāvājumu bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” rīkot olimpiskās sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā. Zviedrijā šo sacensību rīkošanai nav piemērotas sporta bāzes.

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis šodien un rīt dosies darba vizītē uz Ungāriju. Ungārijā Arnītis piedalīsies Višegrādas valstu, tostarp Ungārijas, Čehijas, Polijas un Slovākijas, Baltijas un Balkānu valstu, tostarp Slovēnijas, Horvātijas, Bulgārijas un Rumānijas lauksaimniecības ministru apspriedē par Eiropas Komisijas publicētajiem regulu priekšlikumiem par Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien pirmajā lasījumā skatīs Čeku spēles likumprojektu, kas paredz nākamā gada vasarā rīkot čeku loteriju. Iepriekš Finanšu ministrija skaidroja, ka likuma mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, apkarot nodokļu krāpniecību un mudināt pircējus no saimnieciskās darbības veicējiem un komersantiem pieprasīt čekus un kvītis.

Eiropas Padomes deputāti šodien Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā ar Eiropas Savienības ārlietu pārstāvi Federiku Mogerīni diskutēs par ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atteikties no vienošanās par Irānas kodolprogrammu sekām un apspriedīs arī iespējamo Eiropas Savienības  atbildi. Jau vēstīts, ka Tramps paziņoja, ka ASV izstājas no 2015.gadā noslēgtā Irānas kodolvienošanās, un atjaunos visas sankcijas, kas Irānai tika atceltas kodolvienošanās ietvaros.

Berlīnē sākās Ukrainas un Krievijas miera sarunas, kas organizētas ar Vācijas un Francijas starpniecību un kurās piedalās šo četru valstu ārlietu ministri. Sarunas koncentrējas uz Minskā noslēgtā, bet neizpildītā miera līguma īstenošanu un uz iespējamu ANO miera uzturētāju izvietošanu Ukrainas austrumos, kur kopš bruņotā konflikta starp Krievijas atbalstītiem separātistiem un Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir nogalināti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko  pauda cerību, ka Ukraina 2030.gadā būs Eiropas Savienības  un NATO dalībvalsts. Pirms gada starp Ukrainu un ES stājās spēkā bezvīzu režīms.

ASV prezidents Donalds Tramps šodien Savienoto Valstu un Ziemeļkorejas samita gaitā Singapūrā paziņoja, ka viņš un Ziemeļkoreja līderis Kims Čenuns parakstīs kopīgu dokumentu. Tramps  norādīja, ka tikšanās “noris lieliski” un ka viņi panākuši “lielu progresu”. Samita sarunas noris “labāk, nekā to kāds varēja cerēt”, piebilda Tramps. Šis samits ir pirmā reize, kad tiekas Ziemeļkorejas līderis un ASV prezidents.

Avots: LETA