Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisija šodien vērtēs deputātu ierosinājumus grozījumiem Krimināllikumā, kas paredz noteikt kriminālatbildību par liela apmēra skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu, šķērsojot valsts robežu. Pašlaik spēkā esošais regulējums ir attiecināms uz Eiropas Savienības ārējo robežu, un nav piemērojams attiecībā uz skaidras naudas apriti uz valsts iekšējās robežas ar ES dalībvalstīm.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzskata, ka jāstrādā pie vienota videonovērošanas kameru tīkla izveides Latvijā. Ministrs pēc valdības sēdes, kurā atbalstīts Valsts policijas reorganizācijas plāns, žurnālistiem skaidroja, ka Latvijā ir jāstrādā pie vienota videonovērošanas kameru tīkla izveides, lai tiesībsargājošām iestādēm būtu plašākas iespējas konstatēt, kad sācies noziegums un iespēja indentificēt noziedznieku.

Šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē vērtēs ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāti. Komisijā piedalīsies Valsts kontroles, Labklājības ministrijas un Tiesībsarga biroja pārstāvji. Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā par ārpusģimenes aprūpi secināja, ka ne visos gadījumos atbildīgo institūciju darbības ir bijušas tādas, lai ievērotu un prioritāri nodrošinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu labākās intereses.

Latvijas finanšu sektorā ir izveidojusies nedaudz pata situācija, kad viena puse redz problēmas un meklē risinājumus, bet otra saka, ka neko mainīt nedrīkst un nevajag, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars. Deputāts domā, ka jomas sakārtošanai iecerētās likumu izmaiņas tiks pieņemtas, jo, lai arī politiķiem ir dažādi viedokļi, divos lasījumos grozījumi ir tikuši atbalstīti visai vienbalsīgi.

Veselības ministrija vēlas noteikt augstākas svešvalodu zināšanas prasības ārstiem, savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība pret to iebilst. Kā norādīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, prasība ārstam zināt divas svešvalodas nav jauna un tāda tā ir jau esošajā ārsta profesijas standartā, kas apstiprināts 2006.gadā, proti, ārstam brīvi esot jāpārvalda vismaz vienu svešvalodu un sarunu līmenī vēl otru svešvalodu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais tuvākajā laikā ir gatavs domes sēžu darba kārtībā iekļaut jautājumu par “Riga.lv” likvidāciju. Viņš atklāja, ka ne tikai Rīgas vicemēra Oļega Burova, bet arī viņa un visas partijas “Gods kalpot Rīgai” domes frakcijas ieskatā, – nodibinājums “Riga.lv” ir likvidējams. Tāpat viņš norādīja, ka “ir pamats cerēt”, ka idejai būs atbalsts arī no opozīcijas, jo nodibinājuma likvidācija iepriekš ir rosinājuši paši opozicionāri.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atkārtoti skatīs jautājumu par naudas piešķiršanu Eiropas čempionātam basketbolā sievietēm. Pirmo reizi komiteja šo jautājumi skatīja 22.maijā, taču kvoruma trūkuma dēļ komitejai neizdevās pieņemt gala lēmumu par papildus finansiāla atbalsta piešķiršanu čempionāta rīkošanai. Lēmumprojektam bija iesniegti divi priekšlikumi – valdošā koalīcija rosināja čempionātam papildus piešķirt 75 000 eiro, savukārt opozīcijas priekšlikums paredzēja atvēlēt 100 000 eiro.

Rīgā, Pārdaugavā šodien svinīgi tiks atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, kura būvēšanas izmaksas bija vairāk nekā 5 miljoni eiro. Jaunpils ielas depo un administratīvo telpu būvniecība sākās 2016.gada decembrī, un jau patlaban glābēji dodas izsaukumos no jaunas, dienesta vajadzībām piemērotās ēkas.

Vakar negaisu un lielo vēju dēļ ugunsdzēsēji glābēji saņēma vairāk nekā 50 izsaukumus, no kuriem lielākā daļa bija par to, ka viens vai vairāki koki nolūzuši uz ceļa braucamās daļas, arī uz dzīvojamās mājas jumtiem un automašīnām, turklāt dzēsti arī ugunsgrēki, kurus, visticamāk, izraisījuši zibens spērieni. Visvairāk izsaukumi tika saņemti Tukumā un Tukuma novadā, kur ugunsdzēsēji glābēji devās uz 19 izsaukumiem, lai likvidētu negaisa un lielā vēja radītos postījumus.

Pēc vakar piedzīvotā pērkona negaisa šorīt visvairāk avārijas atslēgumu elektrolīnijās ir Tukuma pusē un Kandavas pusē, liecina AS “Sadales tīkls” apkopotā informācija. Šajās teritorijās šorīt kopumā konstatēti 103 elektrolīniju avārijas atslēgumi. Kopumā šorīt Latvijā konstatēti 278 avārijas atslēgumi elektrotīklos.

Naktī ir pilnībā atjaunota pasažieru vilcienu satiksme Tukuma dzelzceļa līnijā, kuru vakar vakarā bija aizšķērsojuši vēja nolauzti koki. Līdz ar to šorīt visi pasažieru vilcieni pa Tukuma līniju kursē saskaņā ar sarakstu.

Avots: LETA