Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Partijai “Vienotība” uz ekonomikas ministra amatu Arvila Ašeradena vietā ir trīs kandidāti. Ašeradens šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka vakar “Vienotības” valdei bija garas diskusijas par potenciālajiem pretendentiem uz ministra amatu. Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens vakar izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju.

Rīgas Latviešu biedrības namā šodien Ministru prezidents Māris Kučinskis  un Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja  15.gadadienas svinīgajā sanāksmē. 2002.gada 10.oktobris, kad Saeima amatā iecēla KNAB pirmo priekšnieku Gunti Rutki, tiek uzskatīts par KNAB darbības sākumu.

Saeima šodien lems, vai nodot izskatīšanai komisijās likumprojektu, kas paredz, ka transportlīdzekļu īpašnieku obligātā civiltiesiskā apdrošināšana jāiegādājas transportlīdzekļiem, kas tiek izmantoti, piemēram, lauksaimniecības darbos, bet netiek izmantoti ceļu satiksmē. Ministru prezidents Māris Kučinskis pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem pavēstīja, ka Saeima neatbalstīs šo priekšlikumu.

Saeima šodien galīgajā lasījumā lems par Sociālā uzņēmuma likumprojektu, kas noteiks regulējumu sociālajai uzņēmējdarbībai, tādējādi veicinot sabiedrības dzīves kvalitāti un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju nodarbinātību. Saeima lems arī par saistītiem grozījumiem Brīvprātīgā darba likumā, kas sociālajiem uzņēmumiem noteiks tiesības organizēt brīvprātīgo darbu.

No šodienas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzturēsies vizītē ASV galvaspilsētā Vašingtonā. Finanšu ministre piedalīsies Pasaules Bankas grupas un Starptautiskā Valūtas fonda gada sanāksmē Vašingtonā.

Šodien satiksmes ministrs Uldis Augulis reģionālās vizītes laikā apsekos valsts vietējās nozīmēs un reģionālos autoceļus Bauskas un Rundāles novados. Bauskas novada domes ēkā notiks preses konference Zemgales mediju pārstāvjiem par valsts autoceļu tīkla uzturēšanu ziemas sezonā un citiem aktuālajiem jautājumiem valsts autoceļu tīklā.

ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita šodien turpina vizīti Latgalē, kuras laikā paredzēts viesoties Daugavpilī, Aglonā, Dagdā un Krāslavā. Vizītes laikā vēstniece tiekas ar attiecīgo pilsētu domes pārstāvjiem, kā arī ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Vēl tikai šodien un rīt, darba devēji Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var iesniegt pieteikumus Eiropas Savienības fondu projektā “Jauniešu garantijas”. Tas nozīmē apņemšanos savā uzņēmumā nodarbināt jauniešus bezdarbniekus ar profesionālo vai augstāko izglītību. Potenciālajiem darbiniekiem jābūt vecumā no 18 līdz 29 gadiem un jābūt reģistrētiem aģentūrā.

Daudzviet Latvijā pakāpeniski turpina celties ūdens līmenis, vairākās Kurzemes upēs tas ir augstākais kopš 2013.gada sākuma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Tā kā arī tuvākajās diennaktīs palaikam gaidāms lietus, upēs saglabāsies augsts ūdens līmenis, vietām – galvenokārt Kurzemē – joprojām būs applūdušas palienes.

Avots: LETA