Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni šodien tiksies ar Korejas prezidentu Mūnu Džēinu. Vējonis iepriekš norādījis, ka Dienvidkoreja ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas sadarbības partneriem Āzijā. Tāpat Vējonim un viņa kundzei paredzēta Latvijas vēstniecības Korejā atklāšana un dalība Latvijas goda ģenerālkonsula Korejas Republikā rīkotajās vakariņās.

Latvijā šodien un rīt uzturēsies Spānijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālis Francisko Ksavjērs Varela Salas, lai ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu pārrunātu ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus.

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šodien plkst.18 notiks svinīgs koncerts “Latvija – 100 – Somija”, kas veltīts Latvijas un Somijas simtgadei. Laikā, kad Somijas valsts tikko aizvadījusi, bet Latvija svin savu simtgadi, koncertā īpaši tiks godāta abu nāciju drosme un vēsturiskā cīņa par neatkarību, skaidroja koncertzāles pārstāve Elizabete Hartmane, piebilstot, ka tieši šodien aprit 100 gadi, kopš somu jēgeru bataljons Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu.

Nils Muižnieks, kurš pavasarī beigs pildīt Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra amata pienākumus, arī turpmāk cer strādāt starptautisko cilvēktiesību jomā. Muižniekam neesot ambīciju iekļauties Latvijas politikā, jo viņš vēloties izmantot savu unikālo pieredzi cilvēktiesību jomā.

Šodien Ministru kabinets izskatīs Ekonomikas ministrijas sagatavoto jautājumu par profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki. Iepriekš Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji pauda iebildumus pret specialitāšu ārstu iekļaušanu profesiju sarakstā, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu, un norādīja, ka ārstu speciālistu iztrūkums ir saistīts ar nepietiekamo atalgojumu veselības nozarē.

Šodien plkst.24 noslēgsies individuālā reģistrēšanās dalībai Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Reģistrācija nepieciešama, jo svētku norises laikā dalībniekiem tiks izsniegtas īpašas identifikācijas kartes, ar kurām varēs bez maksas izmantot Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī pasākumu norises vietās saņemt bezmaksas pusdienas un vakariņas. Tāpat dalībniekiem šīs kartes būs jāizmanto, lai iekļūtu svētku norises vietās.

Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili, kurš tika izraidīts no Ukrainas uz Poliju, aicinājis Eiropas Savienību un Vācijas kancleri Angelu Merkeli atbalstīt viņu pretkorupcijas kampaņā pret Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Avoti Ukrainas tiesībsargāšanas iestādēs vēstīja, ka Saakašvili uz Poliju nosūtīts saskaņā ar savstarpēju līgumu par nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanu.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns slavējis viņa māsas Kimas Jočenas un citu nozīmīgu ziemeļkorejiešu uzņemšanu Dienvidkorejā, otrdien ziņoja Ziemeļkorejas valsts mediji. Kima ir vienīgā Ziemeļkorejas valdošās ģimenes locekle, kas apmeklējusi Dienvidkoreju kopš Korejas kara beigām 1953.gadā.

Filipīnu dienvidus skārusi tropiskā vētra “Sanba”, izraisot dubļu lavīnas un laupot dzīvību četriem cilvēkiem. Filipīnās katru gadu plosās vidēji 20 vētru vai taifūnu. “Sanba” ir otrā lielā vētra, kas šogad skārusi Filipīnas, un pirmā ar cilvēku upuriem.

Avots: LETA