Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_2

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamnedēļ sāks tikties ar visiem valdības ministriem, lai detalizētāk pārrunātu nozaru problēmas un redzējumu, kā tās risināt.  Vējonis šorīt intervijā “Rīta panorāmā” informēja, ka pirmais uz sarunu tiks aicināts finanšu ministrs Jānis Reirs, kā arī izglītības un zinātnes ministrē Ilga Šuplinska. Tad, kad Valsts prezidents būs ticies ar visiem ministriem, viņš plāno nākt klajā ar savu pirmo vērtējumu par valdības darbu, bet pagaidām to paust, pēc viņa domām, būtu pāragri, jo Krišjāņa Kariņa vadītais Ministru kabinets vēl nav nostrādājis pat 100 dienas.

Saeima šodien lems par šā gada budžeta projekta un ar to saistīto likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās. Finanšu ministrija iepriekš norādīja, ka pērn, organizējot diskusijas ar nozaru ministrijām, tika turpināta valsts budžeta izdevumu pārskatīšana. Tās rezultātā ministrijas sagatavoja priekšlikumus, rodot finanšu resursus savas nozares neatliekamo pasākumu finansēšanai. Īpaši uzmanība tika pievērsta efektīvai valsts nekustamo īpašumu izmantošanai un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas optimizācijai, kā arī līdzšinēji piešķirtā finansējuma pārskatīšanai, analizējot tā aktualitāti un sasniegto rezultātu.

Saeima šodien galīgajā lasījumā lems par grozījumiem likumā “Par valsts noslēpumu”, kas paredz, ka pieeja valsts noslēpumam un tiesības to izmantot savu amata pienākumu veikšanai būs arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam. Rosināto izmaiņu mērķis ir sniegt komisijas priekšsēdētājam iespēju iegūt pilnvērtīgu informāciju vēlēšanu sagatavošanas un vadīšanas laikā, ļaujot sekot līdzi iespējamiem riskiem un apdraudējumiem, kas var kompromitēt vai citādi negatīvi ietekmēt vēlēšanu procesu un radīt apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Centrālā vēlēšanu komisija un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šodien rīkos preses konferenci par Eiropas Parlamentavēlēšanu paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem Paziņojumu mērķis ir informēt vēlētājus par vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā viņi iekļauti. Preses konferencē tiks stāstīts par to, kā notiks paziņojumu vēlētājiem izsūtīšana, kur noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja paziņojums netiks saņemts un kā mainīt pašvaldības sākotnēji piešķirto iecirkni vai reģistrēties balsošanai ārvalstīs.

Par godu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas 20 gadadienai Eiropas Savienības mājā šodien notiks Starptautiskajai Patērētāju dienai veltīts pasākums. Katru gadu 15.martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā patērētāju diena ar mērķi pievērst uzmanību patērētāju interešu un tiesību ievērošanai un pieprasīt šo tiesību ievērošanu un aizsardzību.

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pagaidu valde šodien skatīs jautājumu par “Rīgas mikroautobusu satiksmes” maršrutu optimizāciju. Bijušais uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss pauda, ka būtu uz pusi jāsamazina “Rīgas mikroautobusu satiksmes” maršrutu tīkls, kā arī jāpalielina biļešu cenas oranžajos mikroautobusos. Tādā veidā varētu tikt ietaupīti 350 000 eiro mēnesī.

Šodien kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies “Gada balvas medicīnā 2018” pasniegšanas ceremonija.  Balsošana par labākajiem mediķiem šogad norisinājās no 14. janvāra līdz 28.februārim. Šajā reizē paplašināts balvu saņēmēju klāstu, papildinot to ar nominācijām “Gada ģimenes ārsts” un “Gada ārsts speciālists”, tā sniedzot iespēju atsevišķi balsot par tiem ārstiem, kuri strādā dažādās specialitātēs poliklīnikās un slimnīcās.

Ar angļu valodas centralizētā eksāmena mutvārdu daļas “nopludināšanu” nevienam reāli palīdzēt nevarēja, jo stundas vai pusstundas laikā nevar apgūt svešvalodas sarunu prasmi, šorīt “Rīta panorāmā” sacīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks. Viņš arī piebilda, ka centrs var identificēt skolu, kurā notikusi materiāli nopludināšana, taču noskaidrot konkrētas personas, kuras to materiālus nopludinājušas, būs policijas uzdevums.

Valsts ieņēmumu dienests šodien Liepājas Latviešu biedrības namā rīkos bezmaksas semināru par divām aktuālām tēmām – “”Brexit” ietekme uz kravu pārvadāšanu, preču muitošanu un PVN piemērošanu eksporta un importa darījumiem” un “Ekonomisko partnerattiecību nolīgums starp Eiropas Savienību ar Japānu”. Seminārā VID muitas un nodokļu jomas eksperti, kā arī Zemkopības ministrijas un Pārtikas un veterinārā dienesta eksperti informēs un atbildēs uz jautājumiem par prasībām un nosacījumiem preču pārvietošanā pāri ES robežai pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.

Lielbritānijas parlaments ar minimālu balsu pārsvaru nobalsojis pret izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās. Deputāti nobalsojuši par grozījumiem, kas pilnībā izslēdz Lielbritānijas izstāšanos no ES bez sarunu ceļā panāktas izstāšanās vienošanās. Tā kā bezvienošanās “Breksits” tagad noraidīts, ceturtdien parlamentam būs jābalso par “Breksita” atlikšanu.  Ja Lielbritānijas parlaments izšķirsies par “Breksita” atlikšanu, tam vēl nepieciešama visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana.

ASV prezidents Donalds Tramps izdevis ārkārtas rīkojumu, liekot apturēt lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8” un “Boeing 737 MAX 9”.
Jau pirms tam daudzas valstis bija devušas rīkojumus pārtraukt komerciālos lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas un Indonēzijas aviokompāniju šī modeļa lidmašīnu katastrofas.

Avots: LETA