Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_2

Šodien vizītē Latvijā ieradīsies Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili. Zurabišvili tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni plānota rītdien. Pēc abu valstu delegāciju sarunām un prezidentu paziņojuma presei notiks arī svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Vizītes turpinājumā Gruzijas prezidente tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidenta amatam izvirzīti trīs kandidāti – koalīcijas virzītais Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits, Zaļo un zemnieku savienības virzītais tiesībsargs Juris Jansons un dažu “KPV LV” iekšējās opozīcijas deputātu atbalstītais parlamentārietis Didzis Šmits. Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešama vismaz 51 deputāta balss. Šoreiz pēc izmaiņām Satversmē Valsts prezidents tiks ievēlēts atklātā balsojumā. Pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā. Vēl turpināsies frakciju diskusija, vai vēlēšanas tiks rīkotas maija beigās vai jūnija sākumā.

Šodien paredzēta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde, kurā plānots spriest par gaisa kvalitāti Rīgā. Uz sēdi uzaicināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Rīgas domes Satiksmes departamenta, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta un Rīgas brīvostas pārstāvji.

Ministru kabinetā šodien tiks izskatīts informatīvais ziņojums “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvo teritoriālā iedalījuma modeli”, liecina valdības darba kārtība. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātais modelis paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35 un valdība šodien lems par ministrijas izstrādātā ziņojuma nodošanu publiskajai apspriešanai ar pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

Šodien uz sēdi sanāks Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija, iepazīstoties ar pārskatu par Valsts prezidenta kancelejas darbības nodrošināšanas izdevumiem. Par pārskatu komisijas deputātiem vēstīs Valsts prezidenta kancelejas un Valsts kontroles pārstāvji. Tāpat komisijas sēdē paredzēts diskutēt par valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien piedalīsies ES Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, kur diskutēs par ES un NATO sadarbību, kā arī ES sadarbību drošības un aizsardzības jomā. Sanāksmē notiks arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru apaļā galda diskusija par dezinformāciju vēlēšanu kontekstā, kurā Pabriks dalīsies ar Latvijas pieredzi cīņā ar dezinformāciju.

Valdība šodien lems par ģenerāļa speciālās dienesta pakāpes piešķiršanu Valsts policijas priekšnieka vietniekam, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšniekam Artim Velšam. Velšam pulkveža pakāpe piešķirta 2014.gada aprīlī, līdz ar to viņš būs nodienējis ģenerāļa dienesta pakāpes piešķiršanas noteikto laiku – piecus gadus.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs šodien sasaucis pašvaldības un valsts atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi par Esplanādes parka atjaunošanu. Esplanāde ir 8,75 hektārus plašs parks Rīgas centrā. Parkā ir uzstādīti vairāki pieminekļi. Parka teritorijā atrodas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija.

Avots: LETA