Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Patlaban vēl nav kandidātu saraksta uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, un tas rada bažas, šodien intervijā ar Jāni Domburu sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Partijas neformāli ir sākušas apspriest pretendentus Latvijas Bankas prezidenta amatam, kurā Ilmāra Rimšēviča pilnvaras beigsies šā gada 21.decembrī, tomēr pagaidām partijas savu izvēli skaļi nepauž.

Elektroenerģijas sadales tarifa mainīgā daļa no nākamā gada Latvijā varētu samazināties par 7-8%, raidījumam “900 sekundes” prognozēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs Rolands Irklis.
Viņš skaidroja, ka gala lietotājiem rēķinus veido vairākas komponentes, proti, sadales tarifs, elektrības cena, kā arī obligātā iepirkuma komponente, tostarp sadales tarifs veido apmēram 30% no gala rēķina atkarībā no patēriņa apmēra. Tādējādi, lai arī elektrības rēķinu summa samazināsies, kopējais samazinājums būs mazāks.

Īstenojot projektu “Ainava pilsētā”, notiks apjomīga Ventas upes un krastu izpēte Kuldīgā.
Projekta mērķis ir izzināt teritorijas no Kuldīgas jaunā tilta līdz Veckuldīgas pilskalnam, Ventas upi un krastus, kā arī rast veidus, kā saudzīgi un videi draudzīgi attīstīt krastmalu, padarot to pieejamāku iedzīvotājiem un viesiem.

Īrija nolēmusi pievienoties NATO kiberaizsardzības izcilības centram Tallinā.
2008.gadā dibinātais NATO kiberaizsardzības izcilības centrs ir alianses akreditēts zināšanu mezgls, domnīca un mācību institūcija, kas nodarbojas ar pētniecību un attīstību, kā arī konsultācijām un mācībām kiberaizsardzības jomā.
Centru finansē un ar personālu nodrošina 25 dalībvalstis.

Globālā jauniešu vides aktīvistu kustība “Piektdienas nākotnei” plāno 29.novembrī rīkot vēl vienu vispasaules streiku.
Protestu akcija paredzēta neilgi pirms Čīlē 2.decembrī sāksies ANO konference, kas būs veltīta klimata pārmaiņām un ar tām saistītajiem jautājumiem.
Demonstrācijas plānotas vairāk nekā 100 pilsētās.

Avots:LETA