Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas uzņēmumi sākuši darbu pie iepakojuma depozīta iekārtu un IT risinājumu izstrādes, kas spētu atpazīt un pieņemt dažāda veida un materiāla iepakojumus.
Līdz šā gada rudenim plānots izstrādāt konkrētu iekārtas prototipu, izmantojot tādus tehnoloģiskos risinājumus kā datorredze, mākslīgais intelekts un robotmanipulatori.
Sistēma ļaus savākt un otrreiz pārstrādāt vairāk iepakojuma, tādējādi samazinot atkritumu daudzumu.

Personām, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem šā gada otrajā ceturksnī pārsniedza 1000 eiro līdz 15.jūlijam ir jādeklarē gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma.
Šogad ienākumam no kapitāla pieauguma piemēro nodokļa likmi 20% apmērā, savukārt, aprēķinātais nodoklis par otro ceturksni jāiemaksā valsts budžetā līdz 30.jūlijam.

ASV Mičiganas štatā uguns izpostījusi Kalamazū latviešu baznīcu.
Ugunsgrēka laikā neviens cilvēks ēkā nav atradies un cietušo nav. Ugunsdzēsēji ar liesmām cīnījušies vairākas stundas.
Uguns izpostījusi ēkas iekšpusi un ir bažas, ka baznīca varētu sabrukt, ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklē policija.

Lielbritānija vakar paziņoja, ka ir liegusi Krievijas ziņu medijiem RT un “Sputnik” piedalīties globālā konferencē Londonā par mediju brīvību, un kā iemeslu minēja abu šo mediju “aktīvo lomu dezinformācijas izplatīšanā”.
Gaidāms, ka tajā piedalīsies apmēram 60 ministru un 1000 žurnālistu un pilsoniskās sabiedrības pārstāvju.

Prestižā Vimbldonas tenisa turnīra organizatori piešķīruši naudas sodus itāļu tenisistam Fabio Fonjīni un amerikānietei Serēnai Viljamsai.
Itālis saņēmis 3000 dolāru lielu naudas sodu par saviem asajiem izteikumiem. Viņš aizvadītās nedēļas nogalē piedzīvoja zaudējumu, bet mača laikā itālis esot iekliedzies: “Es vēlos, lai šis klubs uzsprāgtu!”
Savukāt Viljamsa saņēma 10 000 dolāru sodu par savas raketes sišanu pret korta segumu. Šāda summa Viljamsai gan būs nieks vien, jo par turnīra ceturtdaļfināla sasniegšanu viņa jau nopelnījusi 368 000 dolāru.

Avots:LETA