Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_5

Tiesa attaisnojusi Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības virsseržantu, kura vadītās laivas piedzīvotajā negadījumā 2014.gada pavasarī jūrā gāja bojā cits karavīrs.
Motivēts spriedums sagatavots oktobra beigās un šonedēļ prokuratūra iesniegusi protestu.
Virsseržants saukts pie kriminālatbildības par dienesta pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Līdz ar jaunā pamatizglītības standarta ieviešanu skolotājs nevis tikai sniegs zināšanas un gatavas atbildes, bet aizvedīs skolēnus līdz tām, šodien žurnālistiem stāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis .
Ministrs norādīja, ka jaunajā mācību saturā skolotājs vairs nebūs tikai zināšanu sniedzējs, bet gan mācību procesa vadītājs.
Ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē mainās izpratne par to, kādas zināšanas un prasmes būs nepieciešamas nākotnes sabiedrībā, skaidroja Šadurskis un pauda pārliecību, ka, runājot par jauno mācību saturu un pamatizglītības standartu, “mēs šodien esam pasaules attīstīto valstu avangardā”.

Pēdējo divu gadu laikā Latvijā īpaši strauji pieaudzis mobilā interneta patēriņš, sasniedzot 6,7 gigabaitus uz vienu pieslēgumu, kas Latviju ierindo ceturtajā vietā starp tehnoloģiski attīstītākajām valstīm pasaulē, informēja mobilo sakaru operators “Tele2” .
Kompānijā norādīja, ka lielāko datu apmēru iespējams patērēt, skatoties video saturu, klausoties mūziku, kā arī tiešsaistē spēlējot spēles. Krietni mazāk interneta tiek izlietots, pārlūkojot sociālos tīklus, veicot balss zvanus internetā, izmantojot ģeolokācijas lietotnes, piemēram, “Waze”, kā arī aplūkojot e-pastu.

Lielbritānija cenšas panākt citu Eiropas Savienības valstu atbalstu sankciju noteikšanai augstākajiem Krievijas militārā izlūkdienesta GRU vadītājiem, atsaucoties uz diplomātiskiem avotiem, vēsta britu laikraksts “The Times”.
Sagaidāms, ka sankciju saraksts tiks publicēts decembrī.
Saraksts varētu kļūt par pirmo britu dokumentu, kurā par Lielbritānijā pastrādāto uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai apsūdzētie Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins būs minēti viņu īstajos vārdos. Līdz šīm oficiālās Londonas ziņojumos viņi figurēja ar pseidonīmiem kā Ruslans Boširovs un Aleksandrs Petrovs.

Avots:LETA