Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Latvijā ārvalstu investoru noskaņojums gada laikā ir uzlabojies, trešdien, iepazīstinot ar Ārvalstu investīciju vides indeksu 2017.gadā, atzina tā veidotājs Rīgas ekonomikas augstskolas asociētais profesors Arnis Sauka. Vienlaikus viņš arī norādīja, ka problēmas īpaši nemainās, un pamatā tās ir saistītas ar demogrāfisko situāciju un darbaspēka pieejamību.

57% ārvalstu investoru, kuri  ieguldījuši Latvijā, nākamajos gados plāno palielināt investīcijas, liecina aizvadītā gada Ārvalstu investīciju vides indekss.  Tas ir palielinājums par 7%, salīdzinot ar gadu iepriekš.

Saeimas Juridiskā komisija šodien nolēma virzīt uz Saeimu otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā “Par tiesu varu”, tādējādi atbalstot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt priekšsēdētāja amatu vairāk nekā divus termiņus jeb desmit gadu no vietas.

Valsts ieņēmumu dienests  janvārī Rīgā un citur Latvijā rīkos bezmaksas seminārus, lai skaidrotu izmaiņas dažādos nodokļos, kas tika pieņemtas pagājušā gada vasarā- nodokļu reformas ietvaros. Konkrēta informācija par semināru norises vietām un laikiem, kā arī iespēja tiem pieteikties elektroniski pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā “Aktualitātes/Notikumi”.

Rīgas pašvaldība no šodienas noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas teritorijā esošo ūdentilpju ledus, līdz ar to iedzīvotājiem atrasties uz tā ir aizliegts. Aizliegums izsludināts tādēļ, ka, pazeminoties gaisa temperatūrai, uz pilsētas ūdenstilpēm strauji veidojas ledus, uz kura atrasties iedzīvotājiem var būt bīstami.

 Pilsētnieka kartes ieviešana Daugavpilī varētu izmaksāt aptuveni divus miljonus eiro, balstoties uz veiktajiem aprēķiniem, prognozē Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis. Ja viss noritēs raiti, tad jau martā varētu būt pabeigti iepirkumi un rudenī pilsētnieka karti varētu sākt izmantot, pirmām kārtām skolēni, jo tā darbotos arī kā skolēna karte, un to kategoriju pilsētas iedzīvotāji, kas saņem dažādus atvieglojumus.

Avots:LETA