Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Partija “KPV LV” vēl vērtēs Ievas Jaunzemes kandidatūru Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas amatam.
Frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs teica, ka frakcija vēl par to neesot lēmusi un skatīs šo jautājumu, “kad tas būs aktuāls”.
Par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā būs jālemj jaunai valdībai.

Galvaspilsētas domē opozīcijā esošās Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcija ir vērsusies pie Eiropas Sociālistu partijas , aicinot izvērtēt Rīgas mēra Nila Ušakova atrašanos Eiropas sociālistu pilsētu mēru tīkla prezidenta amatā.
Vēstulē frakcija informē par ar pašvaldības SIA “Rīgas satiksmi” saistītajiem korupcijas skandāliem un uzsver, ka Ģenerālprokuratūra veic pārbaudi par Ušakova iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem saistībā arī ar citiem pārkāpumiem, uz ko norādījuši gan pašvaldības deputāti, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas veic pašvaldību uzraudzību.

Katrs otrais Turcijas pilsonis, kas meklē patvērumu ārvalstīs, apmetas Vācijā, liecina Vācijas Iekšlietu ministrijas dati.
Kopš neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma 2016.gada jūlijā Turcija stigri vērsusies pret visiem, ko uzskata par potenciālajiem ienaidniekiem. Daudzi Turcijas pilsoņi tādēļ izlēmuši pamest valsti.
No 2013. līdz 2015.gadam patvērumu Vācijā gadā lūdza aptuveni 1800 turku.
Pērn no janvāra līdz novembrim Vācijā patvērumu lūguši vairāk kā 10 tūkstoši cilvēku no Turcijas.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar Atēnās tikusies ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru, kurš norādīja, ka “stereotips par slinko grieķi un stingro vācieti” ir pagātnē un Grieķijā sākusies jauna ēra.
Grieķija augustā saņēma pēdējo maksājumu no valsts glābšanas programmas, kas ilga astoņus gadus. Vācija bija lielākā aizdevēja šajā programmā, un Merkeles valdības stingrā nostāja taupības jomā saniknoja daudzus grieķus.
Šoreiz Grieķijas valdība aizliegusi visus protestus, kamēr Merkele viesosies Grieķijā, un Atēnās izvietoti papildu 2000 policistu.
Tomēr aptuveni 700 cilvēku vakar vakarā protestēja pret Merkeli, un policija pielietoja asaru gāzi, lai atturētu viņus no piekļūšanas valdībās ēkām.

Avots:LETA