Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas deputāta Jura Juraša lietas safabricēšana, ilgā vilcināšana un tagad nodošana tiesai ir “vecās koruptīvās sistēmas paliekas”, uzskata viņa partijas biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns .
Labā ziņa sabiedrībai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir tā, ka šīs valdības laikā ir ļoti laba augsne, lai notiktu korupcijas apkarošana, sacīja Bordāns.

Šā gada pirmajā pusgadā Autotransporta direkcija veica 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, un pārkāpumus konstatējusi 5,5% gadījumu.
Izplatītākie ir biļešu tirdzniecības pārkāpumi, un visbiežāk tie konstatēti Pierīgas maršrutos. Papildus reģionālajiem pārvadātājiem šogad tika veiktas novērošanas kontroles arī Rīgas mikroautobusos.

Pēdējo divu gadu laikā patēriņa kredītus retāk izmantojuši Igaunijas iedzīvotāji – ja Latvijā un Lietuvā teju katrs trešais respondents ir izmantojis šādu iespēju, tad Igaunijā vien 25%, atklāj pētījums .
Latvijā biežāk nekā citās Baltijas valstīs cilvēki aizņemas brīžos, kad rodas neparedzēta vajadzība pēc papildu finanšu līdzekļiem, turklāt lielāka daļa šādu aizņēmuma ņēmēji ir jaunieši. Latvijā šādā brīdī aizdevumu ņēmuši 31% respondentu, kamēr Lietuvā un Igaunijā attiecīgi 17% un 16%.

Francijas nesējraķete “Vega” ar Apvienoto Arābu Emirātu satelītu šodien pazudusi neilgi pēc palaišanas.
Problēmas radušās divas minūtes pēc pacelšanās no Kurū kosmodroma Franču Gviānā.
Tā ir pirmā neveiksme .Iepriekš “Vega” veiksmīgi palaista 14 reizes.
Domājams, ka tā iekritusi Atlantijas okeānā.
“Vega” pirmo reizi tika palaista 2012.gadā. Tā izstrādāta, lai Eiropas valstis varētu palaist kosmosā nelielus satelītus.

Diplomātiskās nesaskaņas ar Japānu apdraud viedtālruņiem un datoriem paredzētu detaļu ražošanu Dienvidkorejā, un analītiķi brīdina, ka tas var negatīvi ietekmēt globālo tehnoloģiju tirgu un paaugstināt cenas patērētājiem.
Japānas valdība pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ierobežos trīs Dienvidkorejas mikroshēmu un viedtelefonu nozarei nozīmīgu ķimikāliju eksportu, ņemot vērā vairāku desmitgažu ilgās nesaskaņas par dienvidkorejiešu piespiedu nodarbinātību Japānā Otrajā pasaules karā.
Tā kā šai problēmai tuvākajā laikā nav gaidāms atrisinājums, pastāv bažas, ka tā varētu aizkavēt 5G tehnoloģiju un salokāmu ekrānu ieviešanu.

Avots:LETA