Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Latvijas Ārlietu ministrija saistībā ar viesuļvētru “Maikls” aicina tos Latvijas valstspiederīgos, kuri atrodas ASV, sekot līdzi šīs valsts varasiestāžu ieteikumiem, tai skaitā norādījumiem par iespējamo evakuāciju.
Atgādināsim, ka viesuļvētras “Maikls” centrs (trešdienas vakarā pēc Latvijas laika) sasniedzis ASV Floridas štatu, kur vētrā gājis bojā viens cilvēks un desmitiem tūkstoši cilvēku likts evakuāties.
Vairākās apdzīvotajās vietās applūdušas ielas un nodarīti postījumi ēkām. Bez elektroapgādes palikuši apmēram 380 000 cilvēku.
Viesuļvētras centram sasniedzot Floridu, “Maikls” bija ceturtās kategorijas vētra, kas virzoties uz Alabamu kļuvusi nedaudz lēnāka.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par policiju”, kas nosaka pašvaldībām tiesības izveidot kopīgu policiju.
Izmaiņas nepieciešamas, lai veicinātu policijas izveidi pašvaldībās, kurās tā šobrīd nav , kā arī radītu iespēju pašvaldības policijas institūcijām apvienot resursus un paaugstināt kapacitāti.

Septembrī “Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta maršrutos pieķerti 2296 bezbiļetnieki, kas ir par aptuveni piektdaļu mazāk nekā .Visvairāk pasažieri par braukšanu bez biļetes sodīti 3.autobusa maršrutā , savukārt neviens pasažieris nav sodīts 35., 57. un 59.autobusa maršrutā.

Nākamnedēļ paredzēts sākt sociālo iniciatīvu “Spēles brīvība” ar mērķi mazināt spēļu atkarību un līdzatkarību Latvijas sabiedrībā.
Eiropas pētījumi liecina, ka cilvēki arvien vairāk aizraujas ar dažādām spēlēm, kas mēdz izraisīt atkarību, taču līdzatkarīgo un to skaits, kas ar šo problēmu tiešā vai netiešā veidā saskaras, ir vēl lielāks. Daudzos atkarību gadījumos ģimenes, radinieki un draugi nezina, kur un kā meklēt palīdzību, tādējādi arī paši kļūstot par līdzatkarības upuriem.

Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Donalds Tramps varētu Somijā satikties jau nākamgad, vēsta somu laikraksts .
Atbilstoši avīzes informācijai foruma sagatavošana jau sākusies, un šobrīd tik spriests par piemērotāko sanāksmes datumu.Somijas prezidents Sauli Nīniste laikrakstam sacīja, ka pieaugusi ASV interese par Arktikas Padomi un šis jautājums ar amerikāņiem ticis apspriests.
Somijas prezidentūras termiņš Arktikas Padomē beigsies 2019.gada maijā.
Tramps pieņems lēmumu par piedalīšanos forumā pēc novembrī gaidāmajām ASV Kongresa starptermiņa vēlēšanām, vēsta laikraksts.

Avots:LETA