Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Pašlaik ir pāragri apgalvot, ka Eiropas Savienības  piedāvāto produktu kvalitāte būtiski atšķirtos, šodien diskusijā par Eiropas preču duālo kvalitāti norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta  Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis. Viņš norādīja, ka līdz šim PVD veiktās pārtikas produktu sastāva  analīzēs konstatētas nebūtiskas atšķirības produkcijas marķējumā un sastāvā. Ir svarīgi izstrādāt vienotus ES valstīs piedāvāto preču kvalitātes kritērijus un vadlīnijas produktu testēšanai, kā arī noteikt, kā rīkoties, ja konstatētas neatbilstības kvalitātes kritērijiem.

Pils salā Jelgavā sākusies skatu torņa pamatu izbūve, un darbi turpināsies vēl apmēram divas nedēļas, bet pēc mēneša jau varētu sākties tā  montāža. Koka skatu tornis  būs aptuveni 20 metru augsts un no tā varēs vērot ne tikai savvaļas zirgus, bet arī pilsētas panorāmu. Līdzās tam tiks ierīkota arī atpūtas vieta ar velonovietni un informatīvu stendu. Turpinot Pils salas labiekārtošanu, pašvaldība šogad plāno sākt ūdens tūrisma un sporta bāzes projektēšanu.

Vācijas koalīcijas veidošanā iesaistītās partijas pēc vairāk nekā 24 stundu ilgām sarunām panākušas izrāvienu jaunas “Lielās koalīcijas” izveidē un  pēc dažiem mēnešiem varētu sekot valdības izveide. Kā teikts dokumentā, kas nonācis mediju rīcībā, Vācija uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu ierobežos līdz aptuveni 200 000 gadā. Partijas arī vienojušās līdz 1000 mēnesī ierobežot atļaujas bēgļiem apvienot ģimenes.

Japānu pērn apmeklējuši aptuveni 28,7 miljoni tūristu, kas ir visu laiku augtākais līmenis. Tūristu skaits Japānā pagājušajā gadā palielinājies par gandrīz 20%, ķīniešu tūristiem izmantojot biežākus zemo cenu lidojumus uz Japānu. Pēdējo piecu gadu laikā tūristu skaits valstī trīskāršojies, pateicoties vērienīgām reklāmas kampaņām pirms 2020.gadā Tokijā paredzētajām Olimpiskajām spēlēm.

 Dakāras rallijreida  sacensību dalībniekus  vakar Bolīvijas galvaspilsētā sagaidīja apmēram 100 protestētāji, kurus ar asaru gāzi izdzenāja policija, lai viņi netraucētu rallijreida norisei. “Gribam slimnīcas, nevis Dakāru,” sauca protestētāji, paužot pretenzijas pret Bolīvijas prezidentu Evo Moralesu, kurš pie varas ir kopš 2006.gada un savu amatu cer saglabāt līdz pat 2025.gadam. Protestētāji ar ūdens pudelēm un krēsliem mēģināja apmētāt kolonnas priekšā braucošo auto. Šodien rallijreida braucējiem ir brīvdiena, nākamie divi posmi notiks Bolīvijā, bet sacensību devītais etaps finišēs Argentīnā.

Avots:LETA