Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča turēšana aizdomās par kukuļņemšanu Latvijas reputācijai kopumā vai pozīcijām Eiropas Savienībā  būtisku kaitējumu nenodarīs, bet būs nepieciešams laiks un papildu pūles, lai tiktu pāri šim gadījumam, atzina sabiedrisko attiecību aģentūras “Golin” izpilddirektore Eiropā Hortensija Nastase.  Ja augsta līmeņa korupcijas lieta nonāk līdz taisnīgai tiesai, tas var kalpot kā pierādījums, ka valstī valda likuma vara,” sacīja Nastase.

Gāzesvads “Nord Stream”, kam pa Baltijas jūras gultni jāsavieno Vācija un Krievija, ir Maskavas politikas instruments, kas vairos Eiropas atkarību no Krievijas, teikts svētdien Lietuvas, Latvijas un Polijas parlamentu spīkeru parakstītajā vēstulē citu Eiropas valstu parlamentiem.  Igaunijas parlamenta spīkers Eiki Nestors izlēma pagaidām šo vēstuli neparakstīt, norādot, ka viņam nepieciešams laiks, lai iepazītos ar tās saturu.

Kopš janvāra tiesas sodījušas deviņus rezerves karavīrus par neierašanos uz militārajām mācībām. Astoņiem  piemērots 10 līdz 50 eiro liels naudas sods. Savukārt  vienam 200 eiro sods, jo viņš šo pārkāpumu izdarīja atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, kas vēl  nav samaksāts . Administratīvo pārkāpumu kodeksā par rezerves karavīra neierašanos uz  militārajām mācībām paredzēts naudas sods līdz 210 eiro, bet par atkārtotu neierašanos   līdz 350 eiro.

Eiropas Savienība šodien uz sešiem mēnešiem  pagarināja sankcijas pret Krieviju, kas tika ieviestas pēc iebrukuma Ukrainā. Eiropas Komisijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka “situācijas novērtējums nedod pamatu sankciju režīma mainīšanai”. ES sankcijas pret Maskavu vērsa pirms trim gadiem, kad Krievija iebruka Ukrainai piederošajā Krimas pussalā un pēc tam to anektēja.

Lai gan tuvākajās dienās daudzās upēs strauji kāps ūdens līmenis un vietām iespējama zemāko vietu applūšana, plašākie pali gaidāmi marta beigās un aprīļa pirmajā pusē, kas ir nedaudz vēlāk kā parasti, liecina pašreizējā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze. Ledus biezums upēs patlaban ir plānāks nekā ierasts, bet zem ledus segas vietām ir pamatīgs vižņu slānis, kas radīs sarežģījumus ledus iešanas gaitai pavasarī. Bīstamākā situācija iespējama Daugavā, kur no Pļaviņām līdz Baltkrievijai daudzviet ir ledus sablīvējumi. Vižņi zem ledus Daugavā ir vidēji 20-170 centimetru biezā kārtā, visvairāk vižņu sakrājies pie Jēkabpils un Pļaviņām.

Avots:LETA