Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām varēs ziedot labdarībai.  Lai to varētu darīt, valdībai jānosaka, kādās situācijās, kuras produktu grupas un kādā kārtībā drīkstēt izplatīt pēc minimālā derīguma termiņa “Ieteicams līdz…” beigām, un šai normai spēkā būs jāstājas 2019.gada 1.jūlijā.

Baltijas valstu pārstāvji ceturtdien parakstīja Eiropas Komisijai  adresētu nostājdokumentu, kurā Latvija, Lietuva un Igaunija aicina nākamajā Eiropas Savienības  fondu plānošanas periodā nesamazināt tām pieejamo finansējumu kohēzijas politikas īstenošanai. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzsvēra, ka kohēzijas politika ir viens no nozīmīgākajiem ES rīkiem, kas ļauj reģioniem attīstīties un vidējo dzīves līmeni tuvināt vidējam dzīves līmenim ES. “Baltijas valstīs joprojām ir atšķirīgs dzīves līmenis, salīdzinot ar ES vidējo. Piemēram, Latvijā dzīves līmenis ir 64% no ES vidējā. Tāpēc ES jāturpina kohēzijas politika, lai mūsu reģiona dzīves līmenis izlīdzinātos ar ES vidējo,” uzsvēra finanšu ministre.

Pie Zirnekļcilvēka iesaukas tikušais Mali imigrants, kurš maijā Parīzē izglāba kādu pie daudzstāvu nama balkona pieķērušos bērnu, kļuvis par Francijas pilsoni. 22 gadus vecajam Mamudu Gasamam tika dota iespēja paātrinātā ceļā iegūt pilsonību, kā arī sākt strādāt ugunsdzēsības dienestā.

Avots:LETA