Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Ministru kabineta komiteja  šodien lēma vēl divas nedēļas turpināt diskusijas par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz līdz 2022.gada beigām zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem celt līdz 900 eiro.  Galvenie iebildumi pret plāna tālāku virzību šodien bija Finanšu ministrijai, kas uzskata, ka jāizstrādā reālistisks plāns ar īstenojamu finansējuma pieaugumu.

Aptuveni puse respondentu pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājuši dārzeņu īpatsvaru uzturā, liecina  aptauja. Vairāk dārzeņus uzturā sākuši lietot tieši  gados jauni cilvēki.  Cilvēka uzturā ir divas galvenās produktu grupas – graudaugi un dārzeņi, kas abas ir šķiedrvielām un vitamīniem bagātas un vērtīgas mūsu organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai,” aptaujas rezultātus komentēja uztura speciāliste.

Francija, Vācija un vēl 20 Eiropas Savienības  dalībvalstis šodien parakstīs jaunu aizsardzības līgumu, kas paredz ciešāku militāro integrāciju pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka. Tas ir kārtējais mēģinājums mazināt Eiropas aizsardzības atkarību no ASV, izveidojot oficiālu aizsardzības organizāciju, kas vairotu ES nozīmi starptautiskajā politikā. Līgumam nav pievienojusies Dānija, kas panākusi izņēmuma tiesības nepiedalīties ES kopējā aizsardzības politikā. Šobrīd par pievienošanos šim līgumam nav izšķīrusies arī Austrija, Īrija, Malta un Polija.

Bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas svētdienas vakarā izraisījās Irākas-Irānas robežas apvidū, robežas Irānas pusē pieaudzis līdz 328, pavēstīja amatpersonas. 2530 cilvēki ievainoti. ASV Ģeoloģijas dienests  ziņoja, ka 7,3 magnitūdas stiprā zemestrīce 25 kilometru dziļumā  notika Irākas ziemeļaustrumos.

 Slavenais portugāļu futbolists Krištianu Ronaldu ceturto reizi kļuvis par tēvu.  32 gadus vecais Ronaldu par ģimenes pieaugumu pavēstīja svētdien. Futbolista draudzene Džordžīna Rodrigesa pasaulē laidusi meitiņu Alanu Martinu. Ronaldu no iepriekšējām attiecībām jau ir septiņus gadus vecs dēls Krištianu juniors, kā arī dēli Eva un Mateo, kurus jūnijā pasaulē laida surogātmāte.

Avots:LETA