Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_3

Valsts policija aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nopludināšanu aizvadītajā naktī aizturējusi kādas Rīgas skolas pedagogu. Persona savu vainu izdarītajā pārkāpumā atzīst un viņai piemērots aizdomās turētās statuss. Policijā sākts kriminālprocess par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, atklāšanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Uz izmeklēšanas laiku aizdomās turētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

Šodien industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” rūpnieciskajā teritorijā Jelgavā aizdegusies kāda ražotne. Notikuma vietā jau strādā trīs autocisternas. Savukārt ceļā ir vēl trīs brigādes. Kopumā ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts 21 ugunsdzēsējs. Ugunsgrēks ir klasificēts kā paaugstinātas bīstamības, jo tas ir izcēlies lielā platībā. Tāpat dzēšanas darbus apgrūtina vējš. Tikmēr tuvējās ielas piepildījuši dūmu mutuļi.

 

Saeima šodien kā steidzamus galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”, kas nosaka, ka pieeja valsts noslēpumam un tiesības to izmantot savu amata pienākumu veikšanai ir arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam. Veikto izmaiņu mērķis ir sniegt CVK priekšsēdētājam iespēju iegūt pilnvērtīgu informāciju vēlēšanu sagatavošanas un vadīšanas laikā.

 

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņojis, ka lūgs Eiropas Savienības  dalībvalstis apsvērt ilgu Lielbritānijas izstāšanos no bloka, ja Lielbritānija to uzskatīs par nepieciešamu. Lielbritānijas parlamenta deputāti šodien balsos par to, vai lūgt ES pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29.martā. Valdība lūgs likumdevējus atbalstīt tās plānu, lai tuvākajās dienās tiktu sarīkots vēl viens balsojums par “Breksita” vienošanos, un pieprasīt izstāšanās termiņa atlikšanu neatkarīgi no iznākuma.

 

Zviedrijas Ārlietu ministrija pieprasījusi no valsts atsaukt Krievijas diplomātu, kuru Zviedrijas varasiestādes tur aizdomās par spiegošanu, vēsta Zviedrijas prese. Uz Ārlietu ministriju izsaukts Krievijas vēstnieks Viktors Tatarincevs, pieprasot brīvprātīgi no Zviedrijas izsūtīt kādu padoto, kas tiek turēts aizdomās par spiegošanu. Varasiestādes pieļauj, ka diplomāts savas aktivitātes sācis 2017.gadā.

 

Krievija un Japāna šodien pievienojās tām valstīm, kuras savā gaisa telpā aizliegušas lidmašīnu “Boeing 737 MAX” lidojumus, jo radušās bažas par šo aviolaineru drošību. Attiecīgus lēmumus pieņēmušas abu valstu aviācijas uzraudzības institūcijas. Jau pirms tam daudzas valstis bija devušas rīkojumus pārtraukt komerciālos lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas un Indonēzijas aviokompāniju šī modeļa lidmašīnu katastrofas. Tikmēr daaļa valstu aizliegušas lidojumus ar visām “Boeing 737 MAX” lidmašīnām.

 

Medicīnas nozares darbinieki Grieķijā šodien rīko streiku, lai protestētu pret atalgojuma samazinājumiem un strādājošo trūkumu. Arodbiedrības preses pārstāvis norāda, ka slimnīcās tiek uzņemti vien ārkārtas gadījumu pacienti. Valsts izdevumi veselības aprūpei tika būtiski samazināti, kad Grieķija 2010.gadā nonāca finanšu problēmās. Arodbiedrības aplēses liecina, ka Grieķiju pametuši 18 000 gados jaunu ārstu un tūkstošiem citu medicīnas nozares darbinieku.

 

Britu dziedātāja Džosa Stouna uzstājusies neoficiālā koncertā Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjanā, turpinot īstenot savu ambiciozo projektu, kura mērķis ir koncertēt visās pasaules valstīs. Stouna, kas pirms pieciem gadiem aizsāktajā koncertturnejā uzstājusies vairāk nekā 175 valstīs, trešdien vakarā muzicējusi Phenjanā. 31 gadu vecā dziedātāja, kas nesen uzstājusies arī Sīrijā, Pakistānā un Irākā, par braucienu uz Ziemeļkoreju paziņoja otrdien sociālajā tīklā “Instagram” neilgi pirms došanās uz lidmašīnu.

 

Itālijas policija izjaukusi flāmu gleznotāja Pītera Brēgela jaunākās gleznas zādzību no kādas baznīcas, aizstājot to ar kopiju, jo pastāvēja gleznas nozagšanas risks. Rezultātā gleznas kopiju apmānītie zagļi patiešām aiznesa. Medijiem sākumā tika paziņots, ka ir nozagta “nenovērtējama” glezna, bet pēc dažām stundām  tika pateikts, ka patiesībā ir nozagta kopija. Zagļi vēl nav notverti.

 

Avots:   LETA