Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Ministru kabineta komiteja šodien atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, paredzot bargākus sodus par pārkāpumiem nodokļu jomā.
Piemēram, par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, vai par peļņas un citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu varēs piemērot naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no 125 eiro līdz 2000 eiro.

Nepieskatītu suņu dēļ pagājušajā gadā cietuši 19 “Latvijas pasta” pastnieki, bet šā gada pirmajos trijos mēnešos – jau divi. Latvijas pasta atgādina Ministru kabineta noteikumus , ka pastkastītēm ir jābūt ierīkotām drošā vietā, kas brīvi pieejama pastniekam.

Dabas parka Tērvetē egļu audzēm uzbrucis bīstams kaitēklis – egļu astoņzobu mizgrauzis.
Egļu audze blakus takām un pasaku tēliem ir bojāta, un pamazām egles nokalst un iet bojā.
LVM apgalvoja, ka, tikai nocērtot slimos kokus, var paglābt pārējās egļu audzes dabas parkā. Tāpēc, lai mazinātu kaitēkļa ietekmi uz egļu audzi, dabas parkā izveidota sanitārā cirsma.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins šodien paziņojis, ka ir gatavs ceturtajam samitam ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, lai palīdzētu virzīt uz priekšu sarunas starp Vašingtonu un Phenjanu.
Kims nedēļas nogalē veltīja neierasti asu kritiku Dienvidkorejas diplomātiskajiem centieniem, paziņojot, ka Seula pārkāpj robežas savos vidutājas centienos, un pieprasīja, lai tā attālinās no Vašingtonas un vairāk atbalsta Phenjanas nostāju.
Muns un Kims pagājušajā gadā tikās trīs reizes, un Dienvidkorejas prezidents arī palīdzēja noorganizēt ASV un Ziemeļkorejas samitu, kurš , kā zināms, bija bez rezultāta.

ASV aviokompānija “American Airlines” vakar paziņoja, ka turpmākajos mēnešos būs spiesta atcelt aptuveni 115 lidojumus dienā saistībā ar to, ka līdz 19.augustam apturēta aviolaineru “Boeing 737 MAX 8” izmantošana.
Šo lidmašīnu izmantošana pasaulē apturēta jau kopš marta vidus, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas un Indonēzijas aviokompāniju šī modeļa lidmašīnu katastrofas.

Avots:LETA