Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_5

Prokuratūra pārbaudē konstatējusi vairākas nepilnības Latvijas Televīzijas valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē.
Izvērtējot iegūto informāciju, konstatēts, ka konkursa nolikumā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nav pietiekami detalizēti formulējusi kandidātam izvirzītās prasības. Konkursa komisija nav pārliecinājusies par kandidāta iesniegto ziņu patiesumu.
Kaut arī par LTV valdes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēts likuma prasībām formāli atbilstošs kandidāts, konkursa nolikums un izvērtēšanas process nerada pārliecību, ka šajā amatā iecelta no visiem pretendentiem atbilstošākā persona.
Par konstatētajiem trūkumiem prokuratūra informējusi NEPLP.

Ēnu ekonomikas īpatsvars pagājušajā gadā Latvijā pieauga par 2,2 procentpunktiem un sasniedza 24,2% no iekšzemes kopprodukta , ēnu ekonomikai veltītā konferencē pavēstīja Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējas biznesa centra direktors Arnis Sauka.
Ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā pieaudzis otro gadu pēc kārtas.
Lielāko daļu no ēnu ekonomikas pērn Latvijā veidoja aplokšņu algu izmaksas – 43,5%, kā arī neuzrādītie ienākumi – 35,2%, savukārt darbinieku neuzrādīšanas īpatsvars sasniedza 9,6%.
Ēnu ekonomikas īpatsvars Lietuvā pagājušajā gadā audzis no 18,2% līdz 18,7%, bet Igaunijā tas sarucis no 18,2% līdz 16,7%.

Ikšķiles novada dome saņēmusi pieprasījumu no Ģenerālprokuratūras par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu, informēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš .
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce 25.aprīlī izdeva rīkojumu, ar kuru tika apturēta minētās Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikuma darbība. Dome nolēma lūgt Satversmes tiesai atcelt šo ministra rīkojumu.

Saeimas komisija šodien atbalstīja ierosinājuma, piemērot akcīzes nodokli arī saldinātajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem virzīšanu tālākai izskatīšanai Saeimā otrajam lasījumam.
Pasaules veselības organizācija iesaka samazināt dienā uzņemtā cukura daudzumu līdz 5% no kopējās enerģijas. Paaugstinot cenu saldinātajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem par 20%, var samazināt to patēriņu, kā arī cukura diabēta risku, uzskata Veselības ministrijā.

Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības frakcija parlamentā devusi premjerministram Sauļum Skvernelim mandātu turpināt darbu šajā amatā.
Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības Seima frakcija vakar aizklātā balsošanā izteikusi uzticību partijas izvirzītajam premjerministram Skvernelim, kurš neiekļuva Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā.
Frakcija arī mainījusi nostāju un atbalsta palikšanu valdības koalīcijā.

Avots:LETA