Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Valsts kontrole vērsīsies Ģenerālprokuratūrā par pērn nepamatoti piešķirtām piemaksām valsts iestāžu darbiniekiem,  par vairāk nekā sešiem miljoniem eiro, šodien informēja Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa. Valsts iestāžu finanšu revīzijā 2016.gadā izlases veidā tika vērtēta piemaksu piešķiršana valsts iestāžu darbiniekiem. Tajā secināts, ka piemaksu piešķiršanas process lielākoties ir  formāls un nerada pārliecību, ka ir izvērtēts personas ieguldījums iestādes mērķu sasniegšanā. Valsts kontroliere atzina, ka ir bijuši pat gadījumi, kad piemaksas piešķirtas par darbu, kas ir identisks pamata darbā noteikto pienākumu izpildei.

 Kukuļņemšanā apsūdzētais bijušais VAS “Latvijas Dzelzceļš”  valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis ar savu sievu noslēdzis laulības līgumu par visas mantas šķirtību. Jau ziņots, ka Limbažu rajona tiesa 8.septembrī nozīmējusi izskatīšanai pirmo sēdi krimināllietā, kurā par kukuļošanu apsūdzēts Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.

No nākamā gada 1.janvāra plānots nodrošināt valsts apmaksātu psihosociālo rehabilitāciju paliatīvajā aprūpē esošajiem bērniem un viņu ģimenes locekļiem. Pēc ministrijas apkopotajiem datiem, pakalpojums varētu būt nepieciešams apmēram 300 bērnu un apmēram 900 viņu ģimenes locekļu.

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Zemessardzes likumā, mīkstinot ierobežojumus iepriekš notiesātiem cilvēkiem kļūt par zemessargiem. Saeima atbalstīja arī  ierosinājumu noteikt, ka zemessargam, kurš sekmīgi un kvalitatīvi piedalījies uzdevumu izpildē un apmācībās vairāk nekā 30 dienas gadā, var izmaksāt motivējošo pabalstu gada beigās karavīra mēnešalgas apmērā. Grozījumi Zemessardzes likumā paredz, ka bijušajam karavīram, kļūstot par zemessargu, izdienas stāžā ieskaitīs aktīvajā dienestā pavadīto laiku. Saeimai par minēto likumprojektu vēl būs jālemj galīgajā lasījumā.

ASV un Eiropas Savienības  dalībvalstu amatpersonas vakar nav spējušas vienoties par iespējamo Vašingtonas lēmumu aizliegt avioreisos no Eiropas rokas bagāžā pārvadāt lielas elektroniskas ierīces. Abu pušu amatpersonas  sarunās Briselē vienojušās arī turpmāk cieši sadarboties aviopārvadājumu drošības jomā un sarunas par pasažieru drošību turpināt nākamnedēļ Vašingtonā. Vašingtona paziņoja par izlūkdienestu aizdomām, ka teroristu grupējumi turpina “vērsties pret komerciālo aviāciju, tostarp nelegāli pārvadājot spridzekļus dažādās patēriņa [elektronikas] precēs”.

Zviedrijas autobūves uzņēmuma “Volvo Cars Corp.” vadītājs Hokans Sāmuelsons trešdien vācu laikrakstā “Frankfurter Allgemeine Zeitung” publicētā intervijā norādījis, ka kompānija varētu pārtraukt attīstīt jaunus dīzeļdzinējus saistībā ar augstajiem izdevumiem, ko radījušas bargākas regulas. Uzņēmums turpinās ražot jaunāko dīzeļdzinēja modeli, kas pirmo reizi tika izstrādāts 2013.gadā, taču Sāmuelsons uzsvēra, ka būtu pārāk dārgi investēt jauna dzinēja izpētē. Pašreizējā dīzeļdzinēju programma varētu noslēgties 2023.gadā. Uzņēmums tā vietā sāks attīstīt elektriskās automašīnas, no kurām pirmais modelis varētu nonākt tirgū 2019.gadā.

Avots:LETA