Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_4

Lauku skolu skolēnu vidējie rezultāti šī gada centralizētajos eksāmenos ir ievērojami zemāki nekā pilsētu izglītības iestādēs, informēja Valsts izglītības satura centrā.
Kopumā augstākie vidējie rezultāti uzrādīti Rīgas skolās.
Lauku skolās vidējie eksāmenu rezultāti zemāki ir visos mācību priekšmetos, turklāt izteikti zemāki tie ir eksaktajos un dabaszinātņu mācību priekšmetos.

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā vakar liegta ieceļošanu vienam Kanādas pilsonim, kurš Latvijā iebraucis bez derīga ceļošanas dokumenta. Viņam nācās atgriezties izceļošanas valstī.

Ar viedpulksteņu palīdzību tiks apkopota informācija par Dziesmu un Deju svētku dalībnieku, tostarp, televīzijas žurnālista, organizatora un brīvprātīgā patērēto enerģiju svētku laikā.
Nedēļas beigās, pēc noslēguma koncerta, dalībnieku veiktie mērījumi tiks apkopoti, lai izveidotu svētku intensitātes salīdzinājumu.
Viens no projekta autoru mērķiem ir noskaidrot, vai ir patiess mīts, ka dejotāji svētku laikā patērē vairāk enerģijas nekā dziedātāji.
Projekta rezultāti tiks publicēti pēcsvētku nedēļā.

Pirmdien, 9.jūlijā, kas šogad ir brīvdiena pēc Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta, būs izmaiņas vairāk nekā 200 reģionālo autobusu maršrutos.
9.jūlijā starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutu autobusi kursēs pēc brīvdienu saraksta – vairākos maršrutos sabiedriskais transports kursēs retāk, bet atsevišķos maršrutos reisu skaits palielināsies.

Vācijas Sociāldemokrātiskā partija šodien paziņoja, ka nepaliks kancleres Angelas Merkeles koalīcijas valdībā, ja tiks īstenots konservatīvo bloka plāns izveidot slēgtus imigrantu centrus pie Austrijas robežas.

Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka jautājums par to, kā risināt migrāciju Eiropas Savienībā un uz to, noteiks bloka izdzīvošanu.
Sakot runu parlamenta apakšpalātā Bundestāgā, Merkele pavēstīja, ka ES-bai ir jāpiedāvā saviem iedzīvotājiem vienota juridiski realizējama un reālistiska nostāja par migrāciju, lai viņus neatsvešinātu.

Avots:LETA