Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_1

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarellu sacīja, ka jābūvē spēcīgi tilti starp Vidusjūru un Baltijas jūru drošībā, ekonomikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē, paužot prieku par Itālijas prezidenta vizīti Latvijai būtiskā gadā, kad tiek svinēta valsts simtgade.
Jau vēstīts, ka Latviju valsts vizītē šodien apmeklē Itālijas prezidents. Iecerēts, ka tā stiprinās abu valstu divpusējās attiecības, arī sadarbību Eiropas Savienībā un NATO.

 

Satiksmes ministrs Uldis Augulis aicina Iekšlietu un Ekonomikas ministriju sniegt konkrētus priekšlikumus kopīgai rīcībai saistībā ar situāciju ar taksometru pakalpojumiem starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā, ko nevarot skatīt atrauti no kopējās situācijas visā taksometru nozarē. Auguļa ieskatā, situācijas pozitīvai risināšanai būtu aktīvāk jāiesaistās arī dažādām iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, gaisa pārvadātājiem un citām sabiedrībām.

 

Lietuva un Baltijas valstis var palīdzēt mazināt spriedzi starp Eiropas Savienību un Amerikas Savienotajām Valstīm,  norāda prezidente Daļa Grībauskaite, uzrunājot savas valsts vēstniekus, kas šonedēļ Viļņā pulcējušies uz ikgadējo tikšanos. Kā vienu no svarīgākajiem ārpolitikas uzdevumiem Grībauskaite diplomātiem minējusi Lietuvas nacionālās drošības un aizsardzības garantēšanu.

 

Itālijas kasāciju tiesa noilguma dēļ izbeigusi pret bijušo premjerministru 81 gadu veco Silvio Berluskoni ierosināto politiskās korupcijas lietu. Berluskoni bijis iesaistīts vairākās korupcijas lietās, taču, izmantojot normas par noilgumu un amnestiju, viņam izdevies izvairīties no soda. Berluskoni tomēr ir notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem. Neskatoties uz biežajiem skandāliem, Berluskoni joprojām vada paša dibināto centriski labējo partiju (“Uz priekšu, Itālija!”).

 

Uzņēmums “Latvijas pasts” izdevis īpašu aploksni ar speciālu zīmogu par godu Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Aploksnes fona attēlu veido fragments no Dziesmu svētku kopkora fotogrāfijas, uz tās redzams arī Latvijas valsts simtgades simbols un simtgades Dziesmu un deju svētku zīme.,Aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

 

 

Avots:   LETA