Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_5

Čaulas kompānijas Latvijas bankās ir iznīdētas, informē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, norādot, ka arī kopējais riskanto klientu īpatsvars Latvijas bankās ir mazinājies. Vienlaikus ministre uzsver, ka tam nav būtiskas ietekmes uz Latvijas tautsaimniecību, jo Latvijas bankām riskanto ārvalstu klientu apkalpošana bijis kā citēju: “vienas dienas sakari”, proti, nauda tikpat kā nav palikusi Latvijā tautsaimniecības kreditēšanai.

 

Lēmums par Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja izvēli būtu jāpieņem pēc vēlēšanām jaunajai valdībai, saka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, vienlaikus informējot, ka Valsts kanceleja turpina meklēt personāla atlases kompāniju, sadarbībā ar kuru tiks pārskatīti arī konkursa kritēriji. Jaunu konkursu varētu izsludināt jūlija beigās, nosakot pietiekami garu pieteikšanās laiku.

 

Vācijas kanclere Angela Merkele tiksies ar pārējo koalīcijas partiju līderiem, lai runātu par migrācijas vienošanos, kas panākta ar iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu un paredz uz Vācijas dienvidu robežas izveidot tranzīta centrus, lai apturētu to nelegālo imigrantu ieplūšanu Vācijā, kas kā patvēruma meklētāji jau reģistrējušies kādā citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

 

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo  devies uz Phenjanu, lai tiktos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu. ASV prezidents Donalds Tramps un Kims jūnijā tikās Singapūrā, kad pēc tikšanās Baltā nama saimnieks pauda pārliecību, ka Ziemeļkorejas radītie kodolkara draudi ir novērsti.

 

Valsts policija Dziesmu un deju svētku norises vietās pārtvērusi divus dronus,  informē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, norādot, ka lidaparāti esot bijuši tālu no nepieciešamajiem standartiem, lai tos izmantotu šādos pasākumos un varēja uzkrist svētku dalībniekiem vai skatītājiem. Jebkura patvaļīga bezpilota lidaparātu izmantošana ir aizliegta un par to pienākas naudas sods.

 

Krasta ielā, Rīgā ir uzsākta dzelzsbetona ūdensvada atjaunošana vairā nekā divu kilometru garumā.Remontdarbi varētu noslēgties septembrī. Darbus lielākoties veiks ar beztranšejas metodi un  kopējais investīciju apjoms projektā ir 1,2 miljoni eiro. Tā laikā noteikti satiksmes ierobežojumi uz Mazās Krasta ielas.

 

Carnikavas pašvaldība izsludinājusi metu konkursu, lai, godinot dzejnieka Ojāra Vācieša un viņa dzīves biedres Ludmilas Azarovas piemiņu nākamām paaudzēm, Carnikavā izveidotu jaunu skvēru.

 

Avots:    LETA