Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Redzams labs potenciāls ciešākai Latvijas un Japānas ekonomiskajai sadarbībai, tiekoties ar Japānas premjerministru Šindzo Abi sacīja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Īpaša uzmanība tika pievērsta ekonomiskās attīstības jautājumiem, akcentējot šo tēmu kā galveno tikšanās mērķi. Kučinskis pauda gandarījumu par šogad parakstīto konvenciju par nodokļa dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, kas jau tuvākajā laikā stāsies spēkā.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens šodien Saeimas Pieprasījuma komisijas deputātiem iesniedza ar subsidētās elektroenerģijas jautājumiem saistītus Ekonomikas ministrijas dokumentus. Ministrs šā gada 23.novembrī saņēma 12 Saeimas deputātu pieprasījumu, kas ietvēra septiņus jautājumus par subsidētās elektroenerģijas ražošanas atļaujām un pieņemtajiem lēmumiem, pieprasot izsniegt visus lēmumus un saraksti saistībā ar konkrētām septiņām elektrostacijām.

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps gatavojas atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu. Viņš to uzskata par vēsturiskās un mūsdienu realitātes atzīšanu. Tramps arī dos rīkojumu sākt izstrādāt plānu par ASV vēstniecības Izraēlā pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi. Jau vēstīts, ka iecere par ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi jau iepriekš izraisīja vairāku, galvenokārt musulmaņu apdzīvoto un palestīniešus atbalstošo valstu neapmierinātību.

Izplatoties ziņām, ka ASV prezidents Donalds Tramps gatavojas atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, Vācijas Ārlietu ministrija brīdinājusi savus pilsoņus par došanos uz Jeruzalemi, norādot, ka tur iespējama vardarbība. Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels nodēvēja ASV plānoto soli par neproduktīvu.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols sagaida, ka Krievija varētu boikotēt februārī gaidāmās Phjončhanas olimpiskās spēles un neļaut tās atlētiem startēt zem neitrāla karoga. Jau ziņoja, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja otrdien par antidopinga pārkāpumiem piemēroja diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas līdz ar to krievu atlētiem liegs februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startēt zem šīs valsts karoga. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia”.

Vairāku ceļu, ielu, krustojumu, veloceļu un dzelzceļa pārvadu izbūvei Rīgas dome nākamā gada budžetā kopumā atvēlējusi 60,10 miljonus eiro. Nākamajā gadā 13 miljoni eiro tiks ieguldīti brauktuvju seguma atjaunošanā, paredzot turpināt Rīgas centra maģistrālo ielu sakārtošanas darbus. Seguma atjaunošanu plānots veikt Krasta ielā posmā no Salu tilta līdz Ogres ielai, Brīvības ielā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam, Kalpaka bulvārī no Brīvības ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Merķeļa ielā un citviet.

Avots: LETA