Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par budžetu un finanšu vadību, ar kuriem iecerēts risināt 2019.gada budžeta pieņemšanas aizkavēšanās dēļ radušās problēmas. Negaidīti tika atbalstīts opozīcijas deputāta Vjačeslava Dombrovska ierosinājums papildināt likumu par budžetu un finanšu vadību, nosakot, ka finanšu ministrs 2019.gadā novirza 8,3 miljonus eiro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestadarbinieku darba samaksas paaugstinājumam. Iepriekš Saeimas Budžeta un finanšu komisija šo ierosinājumu bija noraidījusi.

13.Saeima turpinās vērtēt likumprojektu, lai no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes būtu obligāts identifikācijas dokuments visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā saistīti ar Eiropas Savienības regulu, kuras mērķis ir stiprināt elektronisko darījumu uzticamību iekšējā tirgū.

Jūrmalas domes opozīcija iesniegusi atkārtotu aicinājumu ārkārtas sēdē lemt par Jūrmalas mēra Gata Trukšņa atbilstību domes priekšsēdētāja amatam. Savā iesniegumā, kuru parakstījuši visi seši opozīcijas pārstāvji, deputāti aicina tieši Zaļo un zemnieku savienības Jūrmalas frakcijas deputātus “uzņemties atbildību par Truksni”. Opozīcija norāda, ka līdzšinējie Trukšņa skandāli grauj Jūrmalas domes reputāciju un kopējo iedzīvotāju uzticēšanos valsts pārvaldei.

Nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir iesniegusi prasību pret bijušo zvērināto advokātu, Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu par nepatiesu cieņu un godu aizskarošu ziņu atsaukšanu un mantiskās kompensācijas piedziņu, aģentūrai LETA pavēstīja Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus.

Šī gada novembris Latvijā bija ceturtais sausākais kopš 1924.gada, kad sāka apkopot datus par vidējo gaisa temperatūru un nokrišņu daudzumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Vissausākais novembris bija 1993.gadā. Togad novembris bija arī vien no aukstākajiem Latvijas vēsturē – mēneša vidējā gaisa temperatūra noslīdēja zem -4 grādiem.

Avots: LETA