Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Vējonis informē, ka pagājušajā nedēļā  ticies ar vairāku 13.Saeimā ievēlēto partiju frakciju pārstāvjiem, kuri esot apliecinājuši gatavību strādāt Kariņa vadībā, kas nozīmējot, ka šādai valdībai būtu iespējams Saeimas vairākums. Tāpat prezidents norāda, ka, šodien ticies ar Kariņu, lai pārrunātu viņa redzējumu par valdības prioritātēm un to, kāds varētu būt atbildību sadalījums starp partijām. Savukārt Kariņš prezidentu iepazīstinājis ar iespējamiem ārlietu un aizsardzības ministru kandidātiem, par kuriem Vējonim iebildumu nav.

 

Partija “KPV LV” iekšlietu ministra amatam virza advokātu Sandi Ģirģenu, ekonomikas ministra amatam deputātu Didzi Šmitu, bet labklājības ministra amatam – parlamentārieti Ievu Krapāni, apstiprina “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs. Iepriekš šo kandidātu vārdi bija izskanējuši neoficiāli.

 

Ministru prezidents Māris Kučinskis prognozē, ka Ekonomikas ministrijas priekšlikums atteikties no obligātā iepirkuma komponentes no 2022.gada ir reāls, tomēr līdz gala lēmumam ministrijai vēl jāizvērtē priekšlikuma tiesiskās sekas. Jau ziņots, ka gala lēmums par obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu no 2022.gada būs jāpieņem nākamajai valdībai, par to informē līdzšinējās valdības vadītājs Māris Kučinskis. Ekonimikas ministrija piedāvā īstenot vairākus pasākumus, lai triju gadu laikā – no 2022.gada 1.janvāra – atceltu esošo elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmu.

 

Vairākās galvaspilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās izvietotas jauna tipa  plāksnes ar apgaismojumu. Pagaidām tās izvietotas piecās 13.janvāra ielas pieturvietās, kā arī 11.novembra krastmalas pieturvietā “Grēcinieku iela”. Plāksnes aprīkotas ar iespēju kustības sarakstus izgaismot ar speciālu gaismas slēdzi, lai pasažieriem atvieglotu pieturvietu sarakstu aplūkošanu diennakts tumšajā laikā.

 

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova zaudējusi divas vietas, ieņemot, ieņem 13.pozīciju. Savukārt Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts šodien, atguvis 12 vietas un ieņem 83.pozīciju.

 

76.ikgadējā “Zelta globusu” pasniegšanas ceremonijā galveno balvu vakar saņēma kinofilma “Bohēmista Rapsodija”, kas atzīta par labāko dramatisko filmu, saņemot arī otru “Zelta Globusu” par rokgrupas “Queen” solista Fredija Merkurija lomas  atveidošanu. Balvu šajā nominācijā saņēma Rami Maleks, kas atzīts par labāko aktieri. Savukārt labākā režisora titulu ieguva Alfonso Kuarons par filmu “Roma”.

 

Avots:   LETA