Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Saeima šodien pieņēma deklarāciju par Lielbritānijas pilsoņu tiesībām Latvijā pēc “Brexit”, ar kuru parlaments apliecina, ka Latvijas Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturas Latvijā, nodrošinās iespējami labvēlīgus uzturēšanās un darba nosacījumus arī tad, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES notiks bez vienošanās. Deklarācijā teikts, ka Saeima seko notikumiem saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un uzsver Lielbritānijas sakārtotas izstāšanās nozīmi. Vienlaikus Latvija vēlētos sagaidīt līdzvērtīgi labvēlīgu Lielbritānijas attieksmi pret Latvijas pilsoņiem šajā valstī.

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, lai no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes būtu obligāts identifikācijas dokuments visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā saistīti ar Eiropas Savienības regulu, kuras mērķis ir stiprināt elektronisko darījumu uzticamību iekšējā tirgū.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jēkaba Straumes vietnieces izmeklēšanas darbību jautājumos amatā iecelta Ineta Cīrule. Šī amata pienākumus viņa pildīja kopš pērnā gada oktobra. Cīrules profesionālās zināšanas un prasmes, kā arī līdzšinējā darba pieredze apliecina viņas spēju pildīt KNAB priekšnieka vietnieka izmeklēšanas darbību jautājumos pienākumus, uzskata KNAB vadītājs.

15.februārī notiks Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kurā plānots runāt par Valsts kontroles revīziju par Rīgas transporta infrastruktūras tēriņu lietderību, liecina komitejas izsludinātā darba kārtība. Jau vēstīts, ka Valsts kontrole savā revīzijā konstatējusi, ka 2016.gadā un 2017.gadā Rīgas transporta nozares attīstībai kopumā bija pieejami 441 miljoni eiro, no kuriem liela daļa iztērēta nelietderīgi.

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien guva uzvaru arī otrajā Dienvidkorejas pilsētā Kanninā notiekošā pārbaudes turnīra  mačā. Latvijas valstsvienība ar rezultātu 6:3 uzvarēja Japānu. Latvijas izlasei tā bija otrā uzvara divās spēlēs. Ja šodien Kazahstāna uzvar Dienvidkoreju, turnīra pirmās vietas liktenis izšķirsies piektdien Latvijas un kazahu savstarpējā mačā. Šī pārbaudes turnīra noslēgumā Latvija rītdien tiksies ar Kazahstānu.

Avots: LETA