Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Balsojumi par Saeimas Prezidiju parādīja, ka Ministru prezidenta amata kandidātam Artim Pabrikam (A/Par!) pašlaik nav vairākuma atbalsta, šādu  vērtējumu pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.  Lai arī partija “Saskaņa” jau iepriekš bija deklarējusi, ka nepiedalīsies balsošanā par Saeimas priekšsēdētāju, Skudra norādīja, ka “Saskaņa” balsojumā par Saeimas priekšsēdētāju “nav gājusi atklāti pret  Ināru Mūrnieci” – “Saskaņas” nebalsošana faktiski bija balsojums par Mūrnieci.

Saeimā neievēlētais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzskata, ka patlaban ir pāragri runāt par viņa nākotnes plāniem. Viņš pildīs ministra darba pienākumus līdz brīdim, kamēr tiks apstiprināta jaunā valdība, uzsver Kozlovskis. Kozlovskis iekšlietu ministra amatu ieņem kopš 2011.gada 25.oktobra. Savulaik viņš strādāja par Aizsardzības ministrijas padomnieku, NATO valstu un valdības vadītāju Rīgas sanāksmes organizācijas biroja Drošības pasākumu sagatavošanas un norises koordinācijas nodaļas vadītāju.

Gandrīz puse jeb 45% cilvēku ir pārkāpuši drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā, piemēram, šķērsojot sliedes neatļautā vietā vai pie sarkanās gaismas, secinājis VAS “Latvijas dzelzceļš” sabiedrības informēšanas kampaņas ietvaros veiktajā pētījumā. Lielākoties aptaujātie bijuši gatavi riskēt ar savu dzīvību, nepareizi šķērsojot dzelzceļa sliedes, jo bija jāsteidzas un tas bijis ātrākais un īsākais ceļš vai tuvumā neesot bijusi dzelzceļa pāreja. Kā liecina LDz dati, kopš šī gada sākuma Latvijā uz dzelzceļa notikuši 19 negadījumi, kuros bojā gājuši 12, bet traumēti septiņi cilvēki.

Vairāki ietekmīgi tā dēvētie Krievijas oligarhi, kas iekļauti ASV noteikto sankciju sarakstā, tostarp Oļegs Deripaska un Andrejs Kostins, aicināti neierasties uz janvārī paredzēto Pasaules ekonomikas forumu Davosā.  Šāds lēmums pieņemts saistībā ar Vašingtonas izdarīto spiedienu.

Bruņoto separātistu kaujinieku Kamerūnas Ziemeļrietumu provincē nolaupītie 79 skolēni ir atbrīvoti, trešdien paziņojis Kamerūnas komunikāciju ministrs.  Bērni agri pirmdienas rītā tika nolaupīti no  internātskolas. Tā bija pirmā šāda masu nolaupīšana Kamerūnā.

Avots: LETA