Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_3

Ministru kabinets šodien ārkārtas sēdē akceptēja šā gada valsts budžeta rāmi, kurā konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardi eiro, bet izdevumi – 9,4 miljardi eiro. Gan budžeta ieņēmumi, gan izdevumi šajā gadā pieaugs par 400 miljoniem eiro, informē finanšu ministrs Jānis Reirs.

 

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai varētu nebūt vienota nostāja par Valsts prezidenta amata kandidātu, norāda “KPV LV” priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, uzsverot, citēju: “KPV ir īpaša frakcija”. Politiķis arī norāda, ka pašlaik prioritāte ir “KPV LV” frakcijas darba organizēšanas stabilizēšana, tāpēc ar valsts augstākās amatpersonas ievēlēšanas jautājumu deputāti nesteigsies. Valsts prezidenta vēlēšanas notiks šogad pavasara otrajā pusē.
Tikmēr Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, jautāta, vai ir iespējama viņas politisko plānu maiņa un viņa varētu kandidēt uz Latvijas Valsts prezidenta amatu, apgalvo, ka neviens viņu par šādu iespēju neesot uzrunājis, turklāt šajā jautājumā vēl jāpanāk vienota jaunās koalīcijas nostāja. Tomēr, ja Kalnieti uzraunātu piekrist kandidēt šadam amatam, tas būtu nopietns priekšlikums, ko apsvērt, tā Sandra Kalniete.
Piebilstams, ka nākamās EP vēlēšanas notiks maija beigās.

 

Francijā atkal sākta izmeklēšana pret Dānijas banku “Danske Bank” saistībā ar naudas atmazgāšanu bankas Igaunijas filiālē laikā no 2007. līdz 2014.gadam. Izmeklēšanu veic Parīzes Augstās tiesas izmeklēšanas tiesnesis. Izmeklēšana attiecas uz transakcijām 21,6 miljonu eiro apmērā. “Danske Bank” ir filiāles arī Latvijā un Lietuvā.

 

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai tiek apsvērtas arī tādas Rīgas vietas kā Uzvaras parks un Andrejosta, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja kultūras ministre Dace Melbārde, norādot, ka Kultūras ministrijai trīs mēnešu laikā no valdības izveidošanas jānāk klajā ar informatīvo ziņojumu par Nacionālās koncertzāles būvniecības iespējām, kas jau būs pārrunātas ar Rīgas domi.

 

Latvijā patēriņa cenas janvārī salīdzinājumā ar decembri varētu būt augušas par 0,3-0,4%, kas nozīmē, ka gada inflācija bijusi apmēram 3%, prognozē banku analītiķi. Centrālā statistikas pārvalde datus par patēriņa cenu izmaiņām janvārī paziņos pirmdien, 11.februārī.

 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien dosies pirmajā ārvalstu darba vizītē pēc stāšanās valdības vadītāja amatā, kas būs uz Igauniju. Vizītes laikā plānota divpusēja tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu, kuras laikā, cita starpā,  tiks pārrunāti aktuāli Eiropas Savienības dienaskārtības jautājums, tostarp “Brexit” un Eiropas Savienības daudzgadu budžeta process.

 

Latvijas vīriešu hokeja izlase ar zaudējumu noslēgusi Dienvidkorejas pilsētā Kanninā notiekošo pārbaudes turnīru. Latvijas hokejisti ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās Kazahstānai, kas līdz ar to turnīrā triumfēja.

 

Ikgadējai grāmatu mākslas balvai “Zelta ābele 2018” pašmāju izdevēji šogad pieteikuši 132 grāmatas, kuras iesnieguši 50 pašmāju izdevēji. Konkursa “Zelta ābele” pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu.

Gaidot nākamo tūrisma sezonu, ir sagatavots tūrisma ceļvedis un karte maršrutam “Baltu ceļš”, aptverot objektus Kurzemē, Zemgalē un Ziemeļlietuvā. No kopējā maršruta, kura kopgarums Latvijas un Lietuvas teritorijā ir 2145 kilometri, ietvertajiem vairāk nekā 110 tūrisma objektiem aptuveni 30 meklējami Zemgalē un Sēlijā.

 

Vācijas kancleres Angelas Merkeles bērnības pilsēta Templīne, kas atrodas Brandenburgas federālā zemē, nolēmusi par nopelniem valsts labā piešķirt Merkelei sava goda pilsoņa titulu. Lai gan Merkele 1954.gadā dzimusi Hamburgā, kas tolaik atradās toreizējā Rietumvācijā, viņas ģimene drīz pēc tam pārcēlās uz Austrumvāciju, jo nākamās kancleres tēvs pieņēma mācītāja amatu Brandenburgā.

 

 

 

Avots:   LETA