Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdzis Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci viņa vārdā piedalīties Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību 11. novembra militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Vējonis 10. novembrī dosies uz Parīzi Francijā, lai piedalītos Pirmā pasaules kara beigu simtās gadadienas piemiņai veltītajos pasākumus.
Francijā ar vairākiem pasākumiem šogad novembrī tiek atzīmēta Pirmā pasaules kara noslēguma simtgade. Pirmajā pasaules karā bojā gāja teju desmit miljoni cilvēku, no kuriem 1,4 miljoni bija Francijas pilsoņi.
Šomēnes prezidents ārpus valsts robežām atradīsies arī no 23. līdz 25. novembrim, kā arī laikā no 26. līdz 29. novembrim. Valsts prezidenta pienākumus viņa prombūtnes laikā saskaņā ar Satversmes 52.pantu izpilda Saeimas priekšsēdētājs.

 

 

“Swedbank” paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4% līdz 4,5%. Savukārt Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam un arī 2020.gadam “Swedbank” nav mainījusi, saglabājot attiecīgi 3%-u un 2,5% apmērā.

 

Bārā Tauzandoksā, Kalifornijā, naktī uz ceturtdienu izcēlusies apšaude, kurā ievainoti vismaz seši cilvēki, tostarp viens policists. Pašlaik nav skaidrs, vai apšaudē ir kāds bojāgājušais. Policija joprojām strādā notikuma vietā un neapstiprina, ka šāvējs noķerts. Grila bārā notika koledžas kantrī mūzikas vakars. Šāvējs izmantojis ne tikai pistoli, bet arī dūmu granātas. Aculiecinieki notikušo raksturo kā masu paniku.

 

Šorīt uz ziemeļiem no Norvēģijas pilsētas Bergenas sadūrusies Norvēģijas karaflotes fregate un tankkuģis, kā rezultātā vieglus ievainojumus guvuši septiņi cilvēki. Pēc notikušā lielos apjomos fregatē ieplūst ūdens, kā rezultātā tiek evakuēti visi tās 137 apkalpes locekļi. Ir varbūtība, ka fregate var nogrimt.

 

Divas Vācijas vides aizsardzības institūcijas publicējušas detalizētus pētījuma datus, kas liecina par kukaiņu populāciju ievērojamu samazināšanos šajā valstī. Sevišķi tas attiecas uz savvaļas bitēm, skudrām, lapsenēm, mušām, vabolēm un tauriņiem. Jau iepriekš konstatēts, ka lidojošo kukaiņu apjoms pēdējo 30 gadu laikā samazinājies par vairāk nekā 75%. Galvenais faktors, kas izraisa kukaiņu masveidīgu izzušanu ir intensīva pesticīdu lietošana lauksaimniecībā.

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas radiologiem izdevies panākt samazinātas starojuma devas radioloģiskajos izmeklējumos bērniem, tādējādi kļūstot par pirmo valsti Eiropā, kura sasniegusi tik labus un bērniem drošus rezultātus. Vairākas radioloģiskajos izmeklējumos izmantotās ierīces, piemēram, rentgena un datortomogrāfijas iekārtas, izraisa jonizāciju, kas maina ķermeņa molekulu struktūru un, līdz ar to ir kaitīgas veselībai.

 

Daudzbērnu ģimeņu locekļi valsts svētkos 11.un 18.novembrī reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. Atlaidi 100% apmērā būs tiesības saņemt daudzbērnu ģimenes locekļiem, kuri, iegādājoties biļeti, uzrādīs “3+ Ģimenes karti” un personu apliecinošu dokumentu, skolēna vai studenta apliecību.

 

Igaunijas Valsts simfoniskā orķestra  mūziķi vienā novembra nedēļā sniegs simts koncertus visā valstī, bet nedēļu noslēgs ar koncertu Rīgā, kur uz Lielās ģildes skatuves tiksies  visu triju Baltijas valstu simfoniskie orķestri.

 

 

Avots:    LETA