Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Ekonomikas ministrija  ir izstrādājusi un nodevusi sabiedriskajai apspriešanai likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”, kas tapis ciešā sadarbībā ar būvniecības procesa dalībniekiem. Ministrija skaidroja, ka viena no prioritātēm būvniecības nozares konkurētspējas veicināšanai, vienlaicīgi nodrošinot sabiedrībai kvalitatīvas un drošas būves Latvijā, ir mazināt būvniecības procesu birokrātisko slogu.

Satversmes aizsardzības birojā un Drošības policijā šobrīd nestrādā bijušie Valsts drošības komitejas darbinieki, šodien Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā apliecināja abu specdienestu pārstāvji. Kā ziņots, bijušās VDK zinātniskās izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris nesen intervijā laikrakstam “Diena” paziņoja, ka ir bijuši kādi cilvēki, kas no VDK tika pārvervēti strādāt tikko neatkarību atguvušās Latvijas Republikas labā, un šo cilvēku vārdus valsts, iespējams, cenšas noslēpt.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti nākamnedēļ diskutēs gan par e-veselības ieviešanas gaitu, kā arī plāno izvērtēt jautājumu par iespējamu amatpersonu atbildību. Šodien komisijas sēdē daudzi deputāti bija kritiski par e-veselības sistēmas izveidi un uzsvēra, ka nepiekrīt Ministru prezidenta Māra Kučinska viedoklim un uzskata, ka vajag izvērtēt arī to, kāpēc izveidojusies šāda situācija.

Ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai trūcīgajiem un  maznodrošinātajiem Rīgas pašvaldībā šogad tiks tērēti 1,78 miljoni eiro, šodien lēma Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja. Ēdināšanas pakalpojumus var saņemt ģimenes un personas, kurām Sociālais dienests ir piešķīris trūcīgo vai maznodrošināto statusu, kā arī ģimenes, kuru ienākumu līmenis nepārsniedz maznodrošinātā statusam noteikto ienākumu līmeni.

Latvijā arvien ir ļoti augsti bērnu traumatisma rādītāji, tāpēc gada nogalē Labklājības ministrija vecākiem izdevusi izglītojošu padomu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”. Kā sniegt palīdzību, ja bērns ir aizrijies; kā rīkoties, ja satiec nomaldījušos bērnu; kā zināt, vai bērns cieš no vardarbības – šie ir tikai daži no tematiem, par kuriem vairāk var uzzināt Labklājības ministrijas padomu žurnālā „Bērnam Droša Bērnība”. Žurnālu vecāki bez maksas var gan saņemt drukātā formātā, gan lasīt elektroniski, informē Labklājības ministrija.

No šodienas līdz 19. janvārim Rīgā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Jaunmoku ielā, pie ēkas Jaunmoku ielā 26, virzienā uz Venstpils ielu. Satiksmes ierobežojumi saistīti ar gāzes vada izbūvi.

Avots: LETA