Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Neskatoties uz to, vai Lielbritānija no Eiropas Savienības izstāsies ar vai bez vienošanās, būs nepieciešams grozīt virkni Latvijas likumu un normatīvo aktu, Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš skaidroja, ka valdībā virzāmo likumu sagatavošanu noteiks Lielbritānijas izstāšanās būtība, proti, tas, vai Lielbritānijas parlaments nākamnedēļ atbalstīs Izstāšanās līgumu.

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24,8% Latvijas iedzīvotāju saldumus ēd katru dienu, bet 42,3% tos ēd vairākas reizes nedēļā, kamēr pārējie retāk, liecina mazumtirgotāja “Maxima Latvija” aptaujas dati. Tie arī liecina, ka aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju domā par veselīgu dzīvesveidu, tādēļ meklē veselīgākas saldumu alternatīvas. Latvijā iedzīvotāji kā veselīgu uzkodu vērtē tādu, kura ir pagatavota no dabiskām izejvielām, piemēram, ogām un riekstiem. Starp dažādām saldumu grupām tumšās šokolādes izstrādājumus Latvijas iedzīvotāji uzskata par veselīgāku kārumu.

Ja arī Pārtikas veterinārā dienesta  pārbaužu rezultāti apstiprinās pārāk daudz kancerogēnās vielas  zīmola “I love Eco” medū, kura izcelsme ir Bulgārija un Rumānija, šo produktu atsauks no tirdzniecības visos “Rimi” veikalos – arī pārējās Baltijas valstīs. Pēc Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” atklātā, ka šajā medū pārsniegts Latvijas likumdošanā atļautais  kancerogēnas vielas daudzums,   “Rimi Latvia” veikalos uz laiku ir apturēta šī medus tirdzniecība.

Aizvadītajā gadā nedaudz sarucis Satversmes tiesā saņemto pieteikumu un ierosināto lietu skaits, bet izskatītajās lietās desmit tiesību normas atzītas par neatbilstošām Satversmei, norādīts publicētajā pērnā gada pārskatā par tiesas darbu. Pērn tiesā tika reģistrēti 182 pieteikumi, kas ir par 25 mazāk nekā 2017.gadā. Kopumā pērn tiesā tika saņemti 363 pieteikumi un arī tas ir mazāk nekā gadu iepriekš, kad tiesā tika saņemti 390 pieteikumi.

Austrālijā vairāk nekā desmit ārvalstu konsulāti un vēstniecības Kanberā un Melburnā saņēmušas aizdomīgus sūtījumus. Viktorijas štata policija informēja, ka sabiedrībai nekādi draudi nepastāv. Tiek uzskatīts, ka sūtījumi nav bīstami, bet policistiem, tiesu mediķiem un ugunsdzēsējiem tika ieteikts izmantot maskas, savācot šos sūtījumus. Izmeklēšanu vada Austrālijas federālā policija.

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps īpašā televīzijas uzrunā atkārtoti pieprasījis 5,7 miljardus dolāru jeb gandrīz 5 miljardus eiro   pretimigrantu mūra būvniecībai pie robežas ar Meksiku. Iepriekš Tramps pieļāva iespēju izsludināt ārkārtas stāvokli uz robežas un šādā veidā nodrošināt finansējumu mūra būvniecībai bez Kongresa piekrišanas, tomēr runā viņš šo ideju nepieminēja.

Avots: LETA