Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas Preses izdevēju asociācija cer uz valdības atbalstu, lai rastu risinājumu jautājumā par preses piegādes iespējām visos Latvijas reģionos, tā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu atzina asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis. Viņš uzsvēra, ka tikšanās laikā prezidents uzklausīja problēmu, kā arī pauda izpratni par preses lomu Latvijas attīstībā. Tikšanās laikā pārrunātas ne tikai “Latvijas pasta” piegādes kompensāciju problēmas, bet arī spriests par preses lomu, sabiedriskajiem medijiem, mediju politiku un turpmāko attīstību.

Zemkopības ministrija aicina Eiropas Komisiju stingrāk uzraudzīt Ukrainas olu ražotājus, lai pasargātu Eiropas Savienības iedzīvotājus no salmonellas. Zemkopības ministrijā norādīja, ka, pamatojoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta īstenoto kontroļu rezultātiem, uz robežas veicot no Ukrainas ievesto olu un olu produktu kontroli, vairākos gadījumos ir konstatēta bīstamās infekcijas slimības izraisītāja klātbūtne olu produktos. Vakar  zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ir nosūtījis attiecīgu vēstuli Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas nekaitīguma komisāram.

Autovadītāji, kuri šajās dienās brauc pa Latgales ceļiem, aicināti rēķināties ar svētceļnieku grupām, kas pārvietojas Aglonas virzienā. Savukārt Vidzemes virzienā braucošajiem ir jārēķinās, ka uz Vidzemes šosejas A2 posmā no Garkalnes līdz “Sēnītei” ir mainīta satiksmes organizācija – satiksme pilnībā novirzīta uz brauktuvi Siguldas virzienā. Satiksmes plūsma tiek organizēta pa vienu joslu katrā virzienā. Tāpat turpinās remontdarbi uz Jūrmalas šosejas, tādēļ arī tur ir palēnināta satiksme.

Valsts policija pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena lūguma sagatavos praktisku plānu policijas darba uzlabošanai, taču cer, ka ministram izdosies izcīnīt nozarei nepieciešamo papildu finansējumu. Valsts policija atzīst, ka iekšlietu ministra minētie akcenti saskan ar stratēģiskajiem virzieniem, kuros VP aktīvi strādā jau vairāku gadu garumā. Tāpat saskan arī virzieni, kuriem jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai situāciju uzlabotu.

“Saskaņas” Rīgas domes frakcija šodien lems par turpmāko rīcību saistībā ar politisko situāciju Rīgas domē. Jau aizvadītās nedēļas sākumā Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs norādīja, ka visticamāk, ir panākts kompromiss starp “Saskaņas” un “Neatkarīgo deputātu frakcijas” izvirzītajām vēlmēm, kas nozīmē, ka viņam varētu būt pietiekams atbalsts kļūšanai par mēru. Taču drīz pēc tam atsevišķi “Saskaņas” deputāti esot izvirzījuši ultimātus saistībā ar viņa ievēlēšanu, kuru nepildīšanas gadījumā politiķis mēra amatā netiks atbalstīts. Rīgā mēra nav kopš 21.jūnija.

Ģimenes, kas atgriezušās, un ģimenes, kuru radinieki vēl tikai plāno atgriezties Latvijā, šodien no plkst.12 līdz 15 aicinātas piedalīties informatīvajā piknikā aktīvās atpūtas un sporta kompleksā “Līgotnes” Jelgavas novada Svētē.

Rīgas domes Satiksmes departaments konstatējis vismaz 18 lietus laikā applūstošas ielas.  Šajās vietās būtu nepieciešams veikt lietus novades sistēmas pārbūvi vai izbūvi, lokālas lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūvi vai arī ievalču izveidošanu, lai stipra lietus laikā nekrātos ūdens uz brauktuves. Departamenta speciālisti šobrīd gatavo visu nepieciešamo dokumentāciju, lai tuvāko nedēļu laikā izsludinātu iepirkumu un atrastu projektētāju konkrēto 18 Rīgas ielu lietus novades sistēmas izbūvei. Kopējās izmaksas, lai atrisinātu 70. un 80.gados būvēto ielu nepilnības un izbūvētu lietus ūdens novades sistēmas šobrīd nav iespējams prognozēt un tās būs zināmas tikai pēc būvprojektu izstrādes.

Industriālo parku attīstītājs, projektētājs un būvnieks SIA “Piche” iegādājies zemes gabalu vairāk nekā divu miljonu eiro vērtībā netālu no starptautiskās lidostas “Rīga”, kur taps noliktavu, ražošanas un biroju telpu komplekss “Green Park”.Būvniecības procesā īpaša uzmanība tiks pievērsta ēkas maksimālai energoefektivitātes nodrošināšanai un inovatīvu tehnoloģiju izmantošanai, lai maksimāli samazinātu telpu īrnieku mēneša izmaksas.

Demokrātiju atbalstošie aktīvisti šodien sāka trīs dienu mītiņus Honkongas lidostā, cerot iegūt starptautisku atbalstu no ielidojošajiem pasažieriem. Protesti Honkongā turpinās jau trešo mēnesi. Informācija par mītiņu tika izplatīta sociālās saziņas vietnēs, izmantojot imitētu lidmašīnas iekāpšanas karti ar uzrakstu “Honkonga uz brīvību”. Tā ir otrā reize, kad protestētāji cenšas savu vēstījumu izplatīt starptautiskajā lidostā.

Vācijas raidsabiedrības “Deutsche Welle” reportāžas par masveida protestiem Maskavā ir mēģinājums iejaukties Krievijas iekšējās lietās,  paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija. Ministrijas paziņojumā teikts, ka šī medija rīcības kurss nevieš uzticību.

Avots: LETA