Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Saeima šodien noraidīja “Saskaņas” deputātu iesniegto pieprasījumu par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam. Par demisiju nobalsoja deputāti no “Saskaņas” frakcijas, kuriem piebalsoja “KPV LV” frakcija un deputāte Inguna Rībena, kopā savācot 35 balsis. Pret Ašeradena demisiju balsoja 53 depurtāti, bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece balsojumā atturējās. Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un tiesiskumu un likumību.

 

Par Ievas Jaunzemes iecelšanu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatā būs jālemj jaunai valdībai, informē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kaut arī pagājušā gada izskaņā Ministru prezidents Māris Kučinskis LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pieļāva, ka gadījumā, ja 2018.gadā netiks izveidota jaunā valdība, janvāra sākumā aizejošajā valdībā varētu lemt par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā. Tomēr Reizniece-Ozola norāda, ka viņa minēto jautājumu nevirzīs izskatīšanai aizejošās valdības pēdējā sēdē, bet to plānots iesniegt izskatīšanai jaunās valdības pirmajā sēdē.

 

Drošības dienesta darbinieki trīs Vācijas lidostās šodien rīko streiku, kura dēļ atcelti gandrīz 640 lidojumi un ietekmēti aptuveni 100 000 pasažieru. Atceltie lidojumi ir vairāk nekā puse no 1050 plānotajiem reisiem, kam bija plānots izlidot no Diseldorfas, Ķelnes/Bonnas un Štutgartes lidostām. Arodbiedrība vēlas, lai drošības dienesta darbinieku algas tiktu palielinātas līdz 20 eiro stundā, salīdzinot ar 17 eiro šobrīd, kas būtu aptuveni 17% pieaugums.

 

Šveices varasiestādes Pasaules ekonomikas foruma laikā, kad Davosā uzturēsies ASV prezidents Donalds Tramps, atļāvušas Sociālistu partijas jaunatnes spārnam rīkot tur demonstrāciju pret Trampu. Davosas varasiestādes norādījušas, ka cilvēkiem jānodrošina tiesības protestēt un paust savu viedokli, tostarp arī Pasaules ekonomikas foruma laikā no 22.janvāra līdz 25.janvārim, demonstrācija plānota 24.janvārī. Forumā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.

 

Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai pagaidām nav izdevies pārliecināt parlamenta deputātus atbalstīt viņas izstrādāto “Brexit” vienošanos. Līdz šim nav mainīts arī izšķirošā balsojuma datums, kas plānots nākamajā otrdienā. Meja jau iepriekš cieta nopietnu sakāvi, jo vairāki viņas Konservatīvās partijas deputāti pievienojās opozīcijā esošajiem leiboristiem un nobalsoja par izmaiņām finanšu likumā, kas ierobežos premjeres iespējas mainīt nodokļu likmes gadījumā, ja Lielbritānijai būs jāpamet Eiropas Savienība bez vienošanās par turpmākajām attiecībām.

 

Vācijas kanclere Angela Merkele šodien dosies uz Atēnām, kas būs viņas pirmā vizīte Grieķijā kopš 2014.gada. Merkelei vakarpusē Atēnās plānota tikšanās Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru. Apspriežamo jautājumu vidū būs Grieķijas ekonomiskā krīze un situācija migrācijas jomā, kā arī domstarpību risināšana starp Grieķiju un Maķedoniju jautājumā par Maķedonijas nosaukumu.

 

Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trase 12. un 13. janvārī uzņems 6.to  Viessmann Pasaules kausa posmu kamaniņu sportā, pulcējot pasaules un Latvijas labākos šī sporta veida pārstāvjus. Sacensību apmeklētāju ērtībām sestdien, 12. janvārī, Pasažieru vilciens norīkos papildu vagonus vilcieniem no Rīgas uz Siguldu un atpakaļ. Pēcolimpiskajā sezonā Siguldā viesosies 110 sportisti no 23 valstīm, tostarp arī visi Latvijas labākie kamaniņu braucēji – brāļi Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un citi. Pirmais kamaniņu nobrauciens sestdien, 12. janvārī, notiks pulksten 14.45.

 

Avots:    LETA