Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Nacionālie bruņotie spēki ir valsts un ikviena iedzīvotāja drošības garants, kas aizsargā Latvijas pastāvēšanas nepārtrauktību, sveicot Latvijas armiju tās dibināšanas 99.gadadienā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Lai godinātu ikvienu NBS dienestā esošo karavīru, Valsts prezidents aicina apsvērt iespēju noteikt 10.jūliju par oficiāli atzīmējamu dienu.

Kanāda uz četriem gadiem pagarinās Ādažos izvietotā NATO bataljona vadību, šodien preses konferencē paziņoja Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. Līdz šim noteiktais vadības termiņš bija 2019.gads, taču tas tiks pagarināts vēl uz četriem gadiem, pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski teica Trudo. Kučinskis atzina, ka šāds Kanādas lēmums – vēl uz četriem gadiem turpināt stiprināt drošību reģionā – ir lieliska dāvana Latvijas simtgadē.

No vecāku attieksmes ir atkarīgs tas, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru, kā arī tas, vai bērni mācīšanos sestdienās uztvers kā slogu, vai kā iespēju, uzrunājot Diasporas izglītotāju foruma dalībniekus, pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Ministrs uzsvēra, ka Latvijai ir nepieciešams, lai latviešu skaits augtu un kļūtu kuplāks. Vienlaikus ir būtiski radīt tādus apstākļus, lai bērniem, atgriežoties Latvijā, valoda un kultūra nebūtu šķērslis.

Rītdien satiksmes ministrs Uldis Augulis kopā ar Valsts Akciju Sabiedrības Latvijas Valsts ceļi vadību iepazīsies ar būvdarbu gaitu uz valsts reģionālajiem un vietējiem autoceļiem Kurzemē. Jau ziņots, ka šogad, pateicoties papildu finansējumam no valsts budžeta, tiks atjaunoti vairāk kā 400 kilometru vietējās nozīmes autoceļu, kuri pārsvarā ir ar grants segumu.

Ūdens temperatūra Daugavā, Lielupē, Ventā, Aiviekstē un Salacā otrdienas rītā ir +19..+20 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija. Lielajos ezeros un Gaujā ūdens ir vidēji par vienu grādu vēsāks.

Taivānai tuvojas taifūns “Marija”, kādēļ slēgtas skolas un iestādes un atcelti avioreisi. Vēja ātrums brāzmās sasniedz 190 kilometrus stundā (53 metrus sekundē). Amatpersonas brīdinājušas iedzīvotājus, ka iespējami plūdi un zemes nogruvumi.

Avots: LETA