Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Zaļo un zemnieku savienības  Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, valdes loceklis Augusts Brigmanis neatbalsta marihuānas lietošanas un audzēšanas legalizāciju medicīniskos nolūkos. Viņa ieskatā, tas ir nevis politiķu, bet ārstu jomas jautājums. Viņš atzina, ka diskusija jautājumā par to izmantošanas legalizēšanu medicīniskiem nolūkiem varētu būt, ja ārstu vairākums nāktu ar attiecīgu iniciatīvu.

Lai ugunsgrēku Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura purvā varētu nodzēst ātrāk, papildspēkus varēja piesaistīt agrāk, žurnālistiem atzina Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis. Domes priekšsēdētājs, vērtējot ugunsgrēka likvidēšanas darbus, komentēja, ka nelaimes laikā skaidri iezīmējās vairākas vājās vietas, ar kurām valsts dienestiem jāstrādā, lai nākotnē šādu nelaimju novēršana ritētu raitāk. Tāpat dzēšanas darbus apgrūtinājis sakaru trūkums, jo pierobežā un mežainos apvidos esot vājš mobilo tīklu pārklājums vai tā nav vispār, tāpēc mobilie tālruņi daudzos gadījumos neesot darbojušies.

Atsevišķas nevalstiskās organizācijas sniedz neprecīzu un pat melīgu informāciju Apvienoto Nāciju Organizācijas Rasu diskriminācijas novēršanas komitejai un, iespējams, apzināti diskreditē Latviju, vērtējot minētās komitejas sesijas norisi, secinājis tiesībsargs Juris Jansons. Tiesībsargs ir nosūtījis vēstuli ANO Komitejai par konsekvences trūkumu dažādu ANO komiteju metodoloģijā, kas attiecas uz nacionālo cilvēktiesību institūciju un nevalstisko organizāciju ziņošanas un klātienes dalību komiteju darba sesijās.

Sociālais tīkls “Facebook” ceturtdien paziņoja, ka aizliedz savās mājaslapās publicēt ar 3D printeru palīdzību izgatavojamo ieroču rasējumus, jo tādējādi tiek pārkāpti noteikumi attiecībā uz reglamentētajām precēm.

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti vairākās Eiropas valstīs šodien rīko koordinētu 24 stundu streiku, ietekmējot desmitiem tūkstošu pasažieru plānus. Streiku rīko “Ryanair” piloti Īrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Zviedrijā, aviosabiedrībai liekot atcelt aptuveni 400 no šodien ieplānotajiem 2400 reisiem. Streika dēļ “Ryanair” šodien atcēlis arī reisus no lidostas “Rīga” uz Briseli, Berlīni un Brēmeni. Attiecīgi atcelti arī reisi no šim trim pilsētām uz Rīgas lidostu.

Avots: LETA