Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicinās valdību izsludināt ārkārtējo situāciju Rīgas pašvaldībā saistībā ar izveidojušos krīzi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā galvaspilsētā, vienlaikus Rīgas domei plānots uzdot līdz piektdienai īstenot sarunu procedūru ar atkritumu apsaimniekotājiem par iespējām nodrošināt pakalpojumu pēc 15.septembra.
Ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā valdībai ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot tajā skaitā pašvaldību institūciju tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildus pienākumus.

 

Tikmēr Konkurences padome nesaskata juridiskus šķēršļus, lai Rīgas dome līdz 12.septembrim atsauktu iepriekšējo atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus, informē Konkurences Padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama, norādot, ka pastāv nozares tiesiskais regulējums un konkurences tiesiskais regulējums, turklāt valsts – Eiropas Savienībai ir apņēmusies nodrošināt konkurenci.

 

22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem dažādos statusos, turklāt gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju citiem ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, kuru atrunātajā laikā nav saņēmuši atpakaļ, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja, kurā noskaidrots, ka  29%, kuri ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, to atgriezt ir centušies paši, neiesaistot trešo personu.

 

Šveiciešu mākslinieks Klauss Litmans Austrijas pilsētas Klāgenfurtes stadionā uz laiku iedēstījis 300 kokus. Ar šī projekta palīdzību viņš cenšas pievērst uzmanību vides aizsardzības problēmām. Sarunā ar žurnālistiem mākslinieks atzina, ka izstādi “Mežs – nebeidzama dabas pievilcība” iedvesmojis kāda Austrijas mākslinieka zīmējums, kurā atainoti cilvēki, kuri skatās uz mežu līdzīgi kā vēro futbola spēli stadionā.
Ar koku stādīšanas palīdzību ikviens tiek aicināts aizdomāties par dabu, tostarp iespēju, ka koki un dzīvnieki nākotnē var būt redzami tikai tiem paredzētās telpās.
Projekts daudziem arī šķitīs kā daļa no diskusijas par klimata izmaiņām.

 

78 gadu vecumā mūžībā devies aktieris Imants Skrastiņš, sociālajos tīklos vēsta raidījums “100 grami kultūras”. Skrastiņš bijis Latvijas Radio režisors, Nacionālās radio un televīzijas padomes loceklis, vairākas reizes aktieris kandidējis Rīgas domes un Saeimas vēlēšanās.
Aktieris ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un Aleksandra Čaka balvas laureāts.

 

 

Avots:   LETA